Вистава «Опискін. Хома!» відкриє «Слов’янські театральні зустрічі»

Сучасне театральне мистецтво є відображенням нашого життя. Дає глядачевам відчуття радості й відпочинок для душі, а  також можливість доторкнутися до безмежної фантазії і натхненного світу Театру з великої літери. Цього року на Чернігівщині фестиваль відбудеться вже в 23-тє!— «Слов’янські театральні зустрічі-2013» розширять географію. Уперше  ми «прорвали « західний рубіж і до нас приїде театр «Друга зона» з Варшави, — розповів «Дню» художній керівник Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка Андрій БАКІРОВ. — Вистави будуть різними, у цьому й завдання театру — розширювати світогляд, порушувати проблеми, над якими глядачі мають замислитися.

Відкриється форум постановкою Олексія Лісовця (інсценування повісті  Ф. Достоєвського «Село Степанчикове і його мешканці») Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра «Опискін. Хома!», який цього року отримав «Київську пектораль». Це історія про те, як хам заволодів душами й умами благородних людей. Вправно маніпулюючи, дармоїдові Хомі Опискіну вдається змусити танцювати під дудку своїх забаганок і святенницьких повчань всіх мешканців маєтку Степанчикове. Але одного дня Хома Хомич у своєму марнославстві, хвастощах і гротескних витівках дійшов до межі дозволеного… Режисерові вдалося так розставити акценти, що класичний сюжет дивишся на одному диханні: глядачі знаходять у героях риси наших сучасників, а акторський склад  виступає як злагоджена  команда (захоплює гра акторів, до того ж не залежно від «розміру» ролі та реплік).

Потім «Зустрічі» продовжать гості з Росії — Брянський драматичний театр ім. О.Толстого. Вони покажуть виставу   «Ці вільні метелики» Л. Герша. Чи легко кохати? Любити людину, яка подобається багатьом? Ці питання порушують актори Російської драми  театру ім. Лесі Українки  у психологічній драмі «Жирна свиня» (п’єсу Ніла Лабута поставив Михайло Рєзникович). А самі господарі презентують «Наше містечко» за Т.Вайлдером. За цю п’єсу драматург здобув 1938 року Пулітцерівську премію. Вона розповідає про прості і головні події людського життя — народження, кохання і смерть…  (постановка, художнє і музичне оформлення — Андрія Бакірова). Не залишить байдужими глядачів експеримент польських майстрів  «Божевільній і Черниця» за Віткевичем (Варшавського театру «Друга зона»). Свої постановки також  покажуть колективи з Гомеля, Ніжина та Полтави. До речі, цього року вперше у фестивалі візьме участь ляльковий театр. Так, артисти з Чернігівського обласного театру ляльок ім. Довженка представлять виставу «Казковій світ Михайла Коцюбинського»  (інсценізація В. Гольцова за творами класика). А спеціальним гостем «Слов’янських театральних зустрічей» стане уславлений Хор ім. Г. Верьовки. На закритті форуму (29 жовтня) вони виконають святкову програму. Цього року професійного журі на фестивалі не буде, а головний приз — глядацьких симпатій вручать театрали-чернігівчани тому колективові, який їм буде найбільш до вподоби.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація