Вітання з нагоди Міжнародного дня театру

Сердечно вітаємо з Міжнародним днем театру усіх служителів і шанувальників театрального мистецтва! І тих, хто присвятив своє життя відданому служінню Мельпомені, і тих, хто сумлінною роботою в Чернігівському театрі забезпечує його успішний розвиток, і тих, хто з безмежною закоханістю в серці у театральне мистецтво з року в рік відвідує наш театр, підтримує його і надихає на нові творчі пошуки і здобутки.

 І хоча вкрай складно говорити про здобутки протягом минулого і поточного років, позначених в Україні страшними втратами – через агресивний напад рашистів і бойові дії на території нашої країни, ракетні удари й авіанальоти на українські міста і села, загибель величезної кількості людей, але життя, заради якого українці встали на непримиренний бій з жорстоким ворогом, потребує нашої згуртованості і духовної міцності, готовності спрямувати свою професійну діяльність на здобуття перемоги і подальшу відбудову своєї країни. Слід зазначити, що навіть в ті декілька місяців минулого року, коли не було можливості відновити повномірну сценічну роботу, творчий склад театру вишукував можливості для реалізації різноманітних мистецьких проектів та проведення благодійних заходів спочатку для військових та бійців тероборони, згодом для волонтерів та містян, які пережили блокадні часи або поверталися до Чернігова. В рамках мистецького проєкту «#CheDram», започаткованого на базі Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка, протягом квітня-травня проводилась демонстрація українських кінострічок, покази на малій сцені театру вистави «Загадкові варіяції», з якою театр взяв участь у XXIV Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії» у червні 2022 року. До Міжнародного дня захисту дітей режисера Анастасія Кузик разом з артистами театру здійснили постановку казки «Подорож до країни Мрій, або Велосипед з червоними колесами» за твором Рут Парк. З метою збору коштів для підтримки ЗСУ молоді актори провели декілька художніх читань на руїнах колишнього кінотеатру ім. Щорса. Зібрані кошти булі передані на допомогу ЗСУ, а також використані для придбання амуніції режисерові Денису Федєшову, який наразі знаходиться в лавах захисників України. Прагнучі зробити свій посильний внесок у відновлення культурного життя регіону, шевченківці підготували патріотичні театралізовані програми, присвячені відзначенню Дня Конституції України, Дня Прапора і Дня незалежності України, Дня захисників та захисниць України. У вересні взяли участь у Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» у Кропивницькому з виставою «Приборкання норовливого» у постановці художнього керівника театру Андрія Бакірова.

Протягом серпня-вересня 2022 року колектив Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка докладав великих зусиль щодо повернення закладу до всебічної творчої діяльності після тривалої перерви, пов’язаної з воєнними діями в регіоні і в країні. Творчий склад працював над поновленням низки вистав діючого репертуару, виробничі цехи – над ремонтом і налагодженням костюмів, декорацій, світлового та звукового обладнання, технічні працівники – над приведенням меблів, інтер’єрів театральних приміщень у належний стан для прийому глядачів. Новий 97-й театральний сезон шевченківці відкрили прем’єрним показом вистави «ВПО» за п’єсою І.Феофанової у постановці заслуженого артиста України Андрія Бакірова. До Новорічно-Різдвяних свят творчий склад театру підготував святкові концертні програми та чудову музичну казку «Попелюшка» за Ш.Перро, прем’єра якої відбулася 19 грудня на День Святого Миколая.

Важливим завданням на початку 2023 року для колективу театру стало перейти до роботи театру зі стовідсотковим наповненням глядацької залу та забезпечити підготовку нових прем’єрних вистав аби залучити до відвідування театру якомога ширше коло глядачів. Тож 22 січня було проведено театралізовану концертну програму, присвячену відзначенню Дня Соборності України, а 29 січня відбувся показ відеофільму по виставі «Балада про Крути» та зустріч з авторами мистецького проекту, присвячена 105-й річниці вшанування подвигу Героїв Крут. 24 лютого був проведений мистецький захід «Рік потому» з нагоди відзначення річниці повномасштабного вторгнення в Україну російської армії. 09 і 12 березня на сцені Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка відбулися прем’єрні покази опери-містерії «Сліпий» за творами Т.Шевченка у постановці режисера Олександра Лаптія. А до Міжнародного дня театру щевченківці підготували ексклюзивну концертну програму «Монологи… Діалоги…», до якої увійшли фрагменти репертуарних вистав театру, що упродовж декількох років вже не йдуть на нашій сцені.

Користуючись нагодою, хочемо звернутись до наших дорогих глядачів зі словами вдячності за прихильність і глядацьку вірність театрові у ці складні воєнні часи та побажати разом дочекатися закінчення цієї жахливої війни і провести в театрі великий святковий концерт, присвячений перемозі України. Тож, нехай упродовж багатьох майбутніх років театральне мистецтво слугує справі зміцнення миру, поширенню високих моральних цінностей в суспільстві, збагаченню духовних надбань українського народу.

Вітаючи усіх з чудовим весняним театральним святом, щиро зичимо добра і здоров’я, творчого натхнення, нових взаємозбагачуючих зустрічей талановитих майстрів сцени та вдячних глядачів у нашому прекрасному храмі мистецтва!

 

Колектив Чернігівського обласного академічного
музично-драматичного
театру імені Т.Г.Шевченка

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація