Вітаємо ветерана сцени

Для колективу Чернігівського обласного академічного муздрамтеатру січень видався щедрим на ювілеї та круглі дати наших шанованих майстрів сценічного мистецтва, котрі багато років свого творчого життя присвятили театру. От і сьогодні виповнюється 85 років від дня народження ветерана нашого театру, заслуженого артиста України Петра Васильовича Мороза, який півстоліття пропрацював у Чернігівському театрі.

Петро Мороз народився 29 січня 1931 року в с.Куликівці на Полтавщині. Після закінчення у 1957 році акторського факультету Харківського театрального інституту працював у Миколаївському обласному театрі, а з 1964 року увійшов до складу трупи Чернігівського облмуздрамтеатру.

За період роботи в нашому театрі П.Мороз зіграв більше ста різнопланових ролей у різножанрових виставах, створюючи високохудожні, неповторні сценічні образи. Серед етапних його ролей варто згадати такі, як Микола Задорожний («Украдене щастя» І.Франка), Городничий («Ревізор» М.Гоголя), Хома Ґудзь («Фата моргана» Я.Мамонтова за твором М.Коцюбинського), Ангел («Дикий Ангел» О.Коломійця), Михеїч («Живи і пам’ятай» В.Распутіна), Калитка («Сто тисяч») та Омелько («Мартин Боруля» І.Карпенка-Карого), Апраш і Лопух («Циганка Аза» М.Старицького), Лорд Гардінер («Марія Тюдор» В.Гюго), Анхіз («Енеїда» І.Котляревського), Кум Цибуля і Солопій Черевик («Сорочинський ярмарок») та Явтух Макогоненко («Майська ніч» М.Старицького за творами М.Гоголя), Капулетті («Ромео і Джульєтта» В.Шекспіра), Коваль («Сліпий» за поемою Т.Шевченка), Виборний («Наталка Полтавка» І.Котляревського), Васков («А зорі тут тихі» Б.Васильєва), Максим Книш («Жіночі пристрасті» за творами І.Нечуя-Левицького), Очумєлов («Весілля з генералом» А.Чехова), Дядько Лев («Лісова пісня» Лесі Українки), Собакевич («Мертві душі» М.Булгакова за поемою М.Гоголя), Іван («Без вини винуваті» О.Островського) та інші.

Навіть уявити важко, скільки разів актор виходив на сцену і віддавав кожному образу часточку свого серця, душі, таланту. Майстерну гру талановитого артиста Петра Мороза постійно відзначала театральна критика у рецензіях на вистави за його участю, про нього писалися окремі статті в обласних і столичних виданнях. За великі творчі досягнення і високу професійну майстерність у 1976 році П.В.Морозу було присвоєне почесне звання «Заслужений артист України».

Упродовж багатьох років свого сценічного життя Мороз П.В. постійно працював над удосконаленням своєї майстерності, що давало можливості створювати характерні сценічні образи і в поважному акторському віці. Надовго запам’яталися глядачам зіграні вже в новому тисячолітті ролі Старого цигана («Відьма» Т.Шевченка), Городового («Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка), Кума («Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким), Старого сеньйора («Дуже старий сеньйор з великими крилами» А.Курейчика). За виконання ролі Старого сеньйора Петро Мороз у 2011 році був удостоєний мистецької премії НСТД України імені А.М.Бучми в номінації «Диво», яка була запроваджена для відзначення «митців осіннього віку, які продовжують служити сцені Вірою і Правдою».

Весь колектив театру щиро вітає шановного Петра Васильовича з 85-річчям від дня народження та бажає всіляких гараздів, затишку і тепла в родині, життєвої наснаги і здоров’я на довгії літа!

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація