Вітаємо з 55-річчям генерального директора Сергія Мойсієнка

Щиро й сердечно вітає сьогодні колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка генерального директора Мойсієнка Сергія Михайловича з нагоди 55-ї річниці від дня народження.

Мойсієнко С.М. народився 27 липня 1965 р. у м. Теміртау, Карагандинської обл., що у Казахстані. У 1994 р. закінчив Харківський інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського, а в 2011 – Національну академію державного управління при Президентові України та отримав ступінь магістра державного управління. В галузі культури працює близько 30 років, з квітня 2007 р. – начальником управління культури і туризму, з грудня 2009 р. начальником головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини, із січня 2013 р. – директором Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.

Під його безпосереднім керівництвом було забезпечено проведення багатьох культурно-мистецьких заходів міжнародного, всеукраїнського та обласного рівнів. Зокрема, відкриття Цитаделі та Палацу Розумовського в м. Батурин, обласного козацького свята у м. Батурині, вшанування пам’яті Героїв Крут, обласного Всеукраїнського фестивалю бандурного мистецтва ім. О.Вересая, Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Седнівська осінь», «Дружба» та інш. За сприяння Мойсієнка С.М. започатковано проведення в області Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур «Поліське коло», обласного фестивалю аматорського хорового мистецтва «Співоче Придесення», фестивалю традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь», Всеукраїнських симпозіумів художнього різьблення по дереву та лозоплетінню, скульпторів, художників, фестивалю духової музики ім. Ю.Баліна, обласного фольклорного фестивалю-конкурсу ім. В.Полевика.

У червні 2015 р. Мойсієнко С.М. був призначений на посаду генерального директора Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка. За цей період вдалося вирішити багато важливих питань, спрямованих на поліпшення діяльності закладу. Протягом 2015-2016 рр. виконано ремонт першого, другого і третього поверхів, відремонтовані сходові марші, кулуари, репетиційні зали та інші службові приміщення. Великі обсяги робіт були проведені у 2017 р. щодо оновлення інтер’єру глядацької зали, реставрації театральних крісел і банкеток. Масштабні ремонтні роботи були пов’язані з облаштуванням додаткового сценічного майданчика – «Білої сцени». У 2018 р. за три місяці були проведені роботи щодо капітального оновлення планшету сцени. Протягом 2018-2020 рр. без припинення сценічної діяльності була проведена заміна вікон і дверей, внаслідок чого глядачі і актори отримали комфортну атмосферу для роботи і перегляду вистав.

Серед позитивних зрушень протягом минулих п’яти років варто зазначити запровадження системи продажу електронних квитків через Інтернет, оновлення формату офіційного сайту закладу та створення сторінки обласного театру в соціальних мережах, художнє оформлення портретної галереї артистів театру, проведення урочистих заходів та видання ювілейного альбому до 90-річчя театру, музеєфікація театрального простору стендами з історії театру, придбання сучасного технічного обладнання для сцени, проведення ремонту в театральному гуртожитку, а також перевиконання низки економічних показників діяльності театру протягом 2015-2019 рр.

Наслідком створення умов для плідної роботи творчого складу театру стало досягнення вагомих здобутків у сфері вітчизняного театрального мистецтва. У 2016 р. театр здобув Гран-прі Міжнародного фестивалю «Мельпомена Таврії» у Херсоні. За результатами Національного бізнес-рейтингу в Україні заклад отримав Золото рейтингу серед суб’єктів господарювання України і статус «Державне підприємство року». У 2017 р. – Диплом лауреата Міжнародного фестивалю українського театру «Схід–Захід» у Кракові (Польща) і перемога на Міжнародному фестивалі театрального мистецтва «Слов’янські театральні зустрічі» у Гомелі (Білорусь). У 2018 р. – Гран-прі Міжнародного фестивалю українського театру «Схід–Захід» у Кракові (Польща) та перемога на Першому Всеукраїнському театральному фестивалю-премії «ГРА». За підсумками Національного бізнес-рейтингу в Україні театр одержав Національний сертифікат і медаль «Лідер року». У 2019 р. на Міжнародному фестивалі «Мельпомена Таврії» у Херсоні творча робота шевченіківців була названа серед кращих у чотирьох із восьми номінацій, а у вересні здобула перемогу на Всеукраїнському фестивалі «СвітОгляд» у Сєвєродонецьку Луганської області.

За ці роки помітно розширилась географія гастрольних виступів колективу театру, який презентував свої творчі доробки практично в усіх регіонах країни та брав участь у найпрестижніших фестивальних форумах в Україні, Білорусі, Польщі. Однією з важливих сторінок творчої діяльності театру є традиційне проведення започаткованого в 1990 р. Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі», до участі в якому запрошуються творчі колективи кращих театрів України та інших країн. У 2017 р. було започатковано проведення на базі театру Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння», участь в якому взяли талановиті артисти з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Литви, Молдови, Німеччини, Польщі, Румунії, США, Хорватії. У 2018 р. на чернігівській сцені відбувся Перший театральний фестиваль для дітей та молоді «На крилах мрій», метою якого є патріотичне виховання засобами театрального мистецтва молодого покоління українців з громадянською активною позицією.

За його ініціативою було створено Чернігівське обласне відділення Національної спілки театральних діячів України, до якого увійшли первинні осередки чотирьох театральних закладів області. У жовтні 2019 р. відбулась установча конференція, на якій Мойсієнка С.М. було обрано головою правління облвідділення Спілки.

За особистий внесок у розвиток культури і мистецтва у 2009 р. С.М.Мойсієнко був удостоєний почесного звання «Заслужений діяч мистецтв України». За багаторічну сумлінну працю та вагомі здобутки неодноразово нагороджувався Почесними грамотами Міністерства культури і мистецтв України; обласної державної адміністрації, обласної ради, управління культури облдержадміністрації; Державної служби України.

Шевченківці всім гуртом щиросердно вітають шановного Сергія Михайловича з днем народження та бажають міцного здоров’я на довгі роки, невичерпного джерела енергії й наснаги, плідної праці на мистецькій ниві Чернігівщини, нових вагомих здобутків на славу рідного театру!

 

Колектив театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація