Вітаємо з 95-річчям

20 січня 2015 року виповнюється 95 років від дня народження шанованого ветерана сцени Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка, заслуженої артистки України Бебешко Марії Іванівни. Більшу частину свого життя вона присвятила улюбленій справі – служінню українському національному театральному мистецтву.

Марія Бебешко народилася у селі Линовиця Прилуцького району на Чернігівщині. З дитинства Марія захоплювалася українською піснею і народними танцями, грала у драматичному гуртку Линовицької школи. Протягом свого творчого життя працювала в українських музично-драматичних театрах: спочатку в Орининському пересувному музично-драматичному театрі Кам’янець-Подільської області (1938–1940 рр.), потім у Прилуцькому музично-драматичному театрі (1943–1948 рр.), а з 1948 до 1969 року – у Чернігівському обласному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка.

Майже тридцятирічний творчий шлях актриси Марії Бебешко позначений цікавими ролями, яскравими образами, створеними на театральній сцені. Почавши з епізодичних ролей, вона згодом стала грати Наталку в «Наталці-Полтавці» Івана Котляревського, Уляну у «Сватанні на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ’яненка, Галю в «Майській ночі» Миколи Гоголя, Софію в «Безталанній» Івана Карпенка-Карого, Хотину в «Сорочинському ярмарку» Михайла Старицького.

Особливість акторського обдарування Марії Іванівні полягала у багатогранній розмаїтості творчої палітри, що створювало широкі можливості для участі у різножанрових спектаклях. Упродовж своєї роботи в Чернігівському театрі артистка створила цілу галерею жіночих образів: Маруся («Маруся Богуславка» Михайла Старицького), Аза («Циганка Аза» Михайла Старицького), Галя («Назар Стодоля» Тараса Шевченка), Оксана та Одарка («Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського, Катерина (опера «Катерина» Миколи Аркаса), Уляна («Потомки запорожців» Олександра Довженка), Тетяна («Розлом» Бориса Лавреньова) та інші.

Серед творчих робіт актриси була і роль Зої Жмут у виставі «Вовчиха» Ольги Кобилянської, з якою вона приїздила в рідне село у 60-х роках минулого століття.

Творчості Марії Бебешко притаманні емоційна сила та психологічна глибина розкриття характерів своїх героїнь, талановите втілення на сцені режисерського задуму, що завжди знаходило схвальний відгук у серцях глядачів.

За високі творчі досягнення та значний особистий внесок у скарбницю українського національного театрального мистецтва М.І.Бебешко у 1966 році було присвоєне почесне звання «Заслужена артистка Української РСР».

Вітаючи шановну Марію Іванівну з 95-річчям від дня народження, увесь колектив театру бажає їй міцного здоров’я на довгі роки, радості буття, родинного затишку і благополуччя!

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація