Вітаємо з ювілеєм заслужену артистку України Наталію Максименко!

Щиро й сердечно вітає в цей день колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка провідного майстра сцени, заслужену артистку України Наталію Максименко з нагоди її 50-річчя.

Максименко Н.К. народилася 13 квітня 1969 року у Чернігові.
19-річною дівчиною прийшла вона до театру з художньої самодіяльності, не маючи фахової освіти. Школою здобуття творчої майстерності для неї став Чернігівський облмуздрамтеатр, де спочатку молода актриса грає невеликі, епізодичні ролі, бере участь у масових сценах музичних вистав та постійно працює над удосконаленням професійної майстерності. У 2010 р. заочно закінчила Київський університет театру, кіно і телебачення імені І.Карпенка-Карого, отримала вищу категорію професійної атестації.

За час роботи на чернігівській сцені з 1988 року Наталія Максименко зіграла такі ролі, як Елла Делей – «Тітка Чарлея» Б.Томаса, Сюзон – «Вісім люблячих жінок» Р.Тома, Лаура Карльє – «Заручини по-французьки» К.Маньє, Панночка – «Панночка» Н.Садур за М.Гоголем, Марина – «Історія з метранпажем» О.Вампілова («Провінційні анекдоти»), Аманда – «Скляний звіринець» Т.Уільямса, Проня Прокопівна – «Дамських справ майстер» за М.Старицьким, а також блискуче грала у виставах для дітей такі ролі, як Пеппі – «Пеппі Довгапанчоха» за А.Ліндгрен, Маріанна – «Попелюшка» Є.Шварца та Садівниця – «Новорічна примха принцеси» С.Ципіна, Паша – «Зимова казка» М.Шуринової.

Особливе місце у творчому доробку актриси посідають ролі Настки у виставі «У неділю рано зілля копала» В.Василька за О.Кобилянською, де вона виявила себе як талановита лірико-драматична героїня, а також блискуче створені нею комедійні образи Олени Іванівни Попової – «Одружуйтесь – і ну вас к бісу!» за А.Чеховим та Радниці у виставі «Кумир душі моєї» за п’єсою Д.Фонвізіна «Бригадир».

У діючому репертуарі театру Наталія Максименко грає такі ролі, як Сюзетта – «Французька вечеря» М.Камолетті, Мері Сміт – «Тато в павутинні» Р.Куні, Місіс Гіббс – «Наше містечко» Т.Уайлдера, Кейт – «Каліка з острова Інішмаан» М.МакДонаха, Фелісата Кукушкіна – «ЖадOFF» за п’єсою О.Островського «Доходне місце», Баба Параска –  «Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким, Жінка – «Одержима» Лесі Українки, Емілія – «Комедія помилок» В.Шекспіра, Марселіна – «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О.Бомарше, Солоха – «Ніч перед Різдвом» за М.Гоголем, Джейн Перкінс – «Смішні гроші» Р.Куні, Мати – «Як боги впадуть – безпечно не буде» С.Дімітрієвіч, Друга жінка – «Вій. Докудрама» Н.Ворожбит за М.Гоголем, Ведуча – «Балада про Крути» А.Покришеня та інші.

Яскрава, колоритна, правдива на сцені актриса Наталія Максименко з повним правом зайняла провідне місце на чернігівській сцені. Її сценічні образи незмінно користуються великим успіхом у глядача. Постійно бере активну участь у концертних програмах театру, а також як ведуча різних мистецьких і урочистих заходів міста та області.

Сценічна творчість Н.К.Максименко неодноразово відзначалася Почесними грамотами та Подяками Міністерства культури України, облдержадміністрації та обласної ради. За великі творчі досягнення і високий професіоналізм у 2016 році була удостоєна почесного звання «Заслужена артистка України».

Вітаючи шановну Наталію Костянтинівну із 50-річним ювілеєм, весь колектив театру бажає їй міцного здоров’я і плідних творчих пошуків, нових цікавих ролей і високих мистецьких здобутків, прихильності і визнання вдячних глядачів!

Колектив театру

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація