Вітаємо з ювілеєм заслужену артистку України Наталію Максименко!

Щиро й сердечно вітає в цей день колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка провідного майстра сцени, заслужену артистку України Наталію Максименко з нагоди її 50-річчя.

Максименко Н.К. народилася 13 квітня 1969 року у Чернігові.
19-річною дівчиною прийшла вона до театру з художньої самодіяльності, не маючи фахової освіти. Школою здобуття творчої майстерності для неї став Чернігівський облмуздрамтеатр, де спочатку молода актриса грає невеликі, епізодичні ролі, бере участь у масових сценах музичних вистав та постійно працює над удосконаленням професійної майстерності. У 2010 р. заочно закінчила Київський університет театру, кіно і телебачення імені І.Карпенка-Карого, отримала вищу категорію професійної атестації.

За час роботи на чернігівській сцені з 1988 року Наталія Максименко зіграла такі ролі, як Елла Делей – «Тітка Чарлея» Б.Томаса, Сюзон – «Вісім люблячих жінок» Р.Тома, Лаура Карльє – «Заручини по-французьки» К.Маньє, Панночка – «Панночка» Н.Садур за М.Гоголем, Марина – «Історія з метранпажем» О.Вампілова («Провінційні анекдоти»), Аманда – «Скляний звіринець» Т.Уільямса, Проня Прокопівна – «Дамських справ майстер» за М.Старицьким, а також блискуче грала у виставах для дітей такі ролі, як Пеппі – «Пеппі Довгапанчоха» за А.Ліндгрен, Маріанна – «Попелюшка» Є.Шварца та Садівниця – «Новорічна примха принцеси» С.Ципіна, Паша – «Зимова казка» М.Шуринової.

Особливе місце у творчому доробку актриси посідають ролі Настки у виставі «У неділю рано зілля копала» В.Василька за О.Кобилянською, де вона виявила себе як талановита лірико-драматична героїня, а також блискуче створені нею комедійні образи Олени Іванівни Попової – «Одружуйтесь – і ну вас к бісу!» за А.Чеховим та Радниці у виставі «Кумир душі моєї» за п’єсою Д.Фонвізіна «Бригадир».

У діючому репертуарі театру Наталія Максименко грає такі ролі, як Сюзетта – «Французька вечеря» М.Камолетті, Мері Сміт – «Тато в павутинні» Р.Куні, Місіс Гіббс – «Наше містечко» Т.Уайлдера, Кейт – «Каліка з острова Інішмаан» М.МакДонаха, Фелісата Кукушкіна – «ЖадOFF» за п’єсою О.Островського «Доходне місце», Баба Параска –  «Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким, Жінка – «Одержима» Лесі Українки, Емілія – «Комедія помилок» В.Шекспіра, Марселіна – «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О.Бомарше, Солоха – «Ніч перед Різдвом» за М.Гоголем, Джейн Перкінс – «Смішні гроші» Р.Куні, Мати – «Як боги впадуть – безпечно не буде» С.Дімітрієвіч, Друга жінка – «Вій. Докудрама» Н.Ворожбит за М.Гоголем, Ведуча – «Балада про Крути» А.Покришеня та інші.

Яскрава, колоритна, правдива на сцені актриса Наталія Максименко з повним правом зайняла провідне місце на чернігівській сцені. Її сценічні образи незмінно користуються великим успіхом у глядача. Постійно бере активну участь у концертних програмах театру, а також як ведуча різних мистецьких і урочистих заходів міста та області.

Сценічна творчість Н.К.Максименко неодноразово відзначалася Почесними грамотами та Подяками Міністерства культури України, облдержадміністрації та обласної ради. За великі творчі досягнення і високий професіоналізм у 2016 році була удостоєна почесного звання «Заслужена артистка України».

Вітаючи шановну Наталію Костянтинівну із 50-річним ювілеєм, весь колектив театру бажає їй міцного здоров’я і плідних творчих пошуків, нових цікавих ролей і високих мистецьких здобутків, прихильності і визнання вдячних глядачів!

Колектив театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація