Вітаємо з ювілеєм!

Можливо, це буде несподіванкою для знавців і любителів творчості обласного театру, але наважимося відкрити секрет, що 30 січня цього року відзначатиме свій ювілей головний балетмейстер театру Ольга Василівна Шпаковська, яка вже майже чотири десятиліття входить до складу творчого колективу театру і понад десять років очолює його балетну групу.

Ольга Шпаковська народилася 30 січня 1956 року у місті Лепель на Вітебщині (Білорусь). У 1974 році закінчила хореографічне відділення Могильовського культосвітнього училища і в 1977 році стала артисткою балету Чернігівського муздрамтеатру. З 1995 роки вона почала виконувати обов’язки балетмейстера-репетитора балету театру, а з 2003 року і донині є головним балетмейстером театру.

Ольга Василівна – високопрофесійна балерина, здатна чудово виконати як народний, так і класичний танець. Працюючи в театрі солісткою балету, вона не лише виконувала сольні танцювальні номери, а й грала ролі у якості артистки драми. Як балетмейстер Ольга Шпаковська поставила на високому художньому рівні танці до багатьох вистав театру, серед яких історична драма «Чернігівка» за романом М.Костомарова, народна комедія «Наталка Полтавка» І.Котляревського, легенда «У неділю рано зілля копала» В.Василька за повістю О.Кобилянської, музичні комедії «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка, «За двома зайцями» за п’єсою М.Старицького, «Кайдашева сім’я» за повістю І.Нечуя-Левицького, «Слуга двох панів» К.Гольдоні. Особливе місце у її творчості посідають пластичне вирішення театральної фантазії «Відьма» за творами Т.Шевченка та постановка балетної вистави «Спокуси танго». Серед останніх її робіт – хореографія до вистав «Назар Стодоля», опери М.Аркаса «Катерина» та думи-опери «Сліпий» за творами Т.Шевченка, «Шельменко-денщик» М.Ножкіна за твором Г.Квітки-Основ’яненка, «Циганка Аза» М.Старицького.

Хореографічні роботи Ольги Шпаковської позначені високим професіоналізмом, їм притаманне глибоке знання національних особливостей та характерів героїв, жанру і музичного оформлення художніх творів. Її роботи у музичних виставах та концертних програмах театру отримують високу оцінку професійних критиків як взірець високої хореографічної майстерності та образного рішення. Кожен її танець – це своєрідна міні-вистава, виразний сценічний образ, яскравий і неповторний. Не дивно, що її роботи викликають захоплення глядачів.

Сьогодні Ольга Шпаковська – високодосвідчений майстер сцени, відзначений за великі творчі досягнення численними Почесними грамотами – Міністерства культури України, Чернігівської облдержадміністрації, обласної ради, обласного управління культури та дирекції театру.

Вітаючи шановну Ольгу Василівну з ювілеєм, увесь колектив Чернігівського облмуздрамтеатру щиро бажає творчої наснаги і невичерпного джерела енергії, щастя і добробуту в особистому житті, цікавих робіт і нових досягнень на сцені рідного театру!

 

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація