Вітаємо заслужену артистку України Антоніну Баглій з ювілеєм!

На перших після липневої відпустки зборах творчого складу Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка, що відбулися 8 серпня цього року, колектив театру щиросердно вітав провідного майстра сцени, заслужену артистку України Антоніну Баглій з нагоди 70-річного ювілею.

Баглій Антоніна Дмитрівна народилася 05 серпня 1949 р. Після закінчення школи навчалася у Херсонському культосвітньому училищі, яке закінчила в 1969 р., а в 1973 р. – театральну студію при Київському державному театрі оперети. З листопада 1973 р. працює в Чернігівському облмуздрамтеатрі ім. Т.Г.Шевченка.

Творча стихія Антоніни Баглій – музика і пісня, які супроводжують все її творче життя. За час роботи в театрі Антоніна Баглій зіграла цілу низку різнопланових ролей у різножанрових виставах, створивши прекрасні сценічні образи. Маючи чудові вокальні дані, виконувала головні ролі в музичних виставах, зокрема, Уляна та Одарка – «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ´яненка, Наталка – «Наталка Полтавка» І.Котляревського, Одарка – «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського, Горпина – «Майська ніч», Хівря – «Сорочинський ярмарок». Євдокія Пилипівна – «За двома зайцями» та Гордиля – «Циганка Аза» М.Старицького, Іваниха Дубиха – «У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською, Параска – «Жіночі пристрасті» за І.Нечуєм-Левицьким, Івдя – «Страсті за Гускою» М.Куліша, Марта – «Мати-наймичка» за повістю Т.Шевченка. Особливе місце у творчому доробку Антоніни Баглій належить ролі Матері в опері Миколи Аркаса «Катерина» за поемою Т.Шевченка.

У нинішньому репертуарі театру Антоніниа Баглій грає такі ролі, як Місіс Фостер, місіс Сомс – «Наше містечко» Т.Уайлдера, Мамуля – «Каліка з острова Інішмаан» М.МакДонаха, Баба з фіолетовим носом – «Ніч перед Різдвом» за М.Гоголем, Перший викладач – «Балада про Крути» А.Покришеня, Мати Лукаша – «Лісова пісня» Лесі Українки, Терпелиха  – опера «Наталка Полтавка» М.Лисенка за п’єсою І.Котляревського та багато інших. Усі названі і не названі ролі Антоніни Баглій мали великий успіх у глядачів, але надзвичайний, тріумфальний успіх випав на роль Кайдашихи у виставі «Кайдашева сім’я» за повістю І.Нечуя-Левицького, яка живе на чернігівській сцені вже більше десяти років.

Яскрава, колоритна, виразна на сцені, вона у будь-якій ролі привертає до себе увагу глибоким проникненням у суть сценічних образів. Творча діяльність А.Д.Баглій неодноразово відзначалася Почесними грамотами та Подяками Міністерства культури України, облдержадміністрації та обласної ради. За великі творчі досягнення і високий професіоналізм у 2001 році була удостоєна почесного звання «Заслужена артистка України».

Вітаючи від імені всього колективу театру шановну Антоніну Дмитрівну із 70-річним ювілеєм, художній керівник театру, заслужений артист України Андрій Бакіров вручив ювілярці Почесну грамоту обласної державної адміністрації та обласної ради, чудовий букет квітів та побажав міцного здоров’я на довгі роки, великого родинного щастя, плідної наставницької діяльності й нових творчих здобутків на сцені рідного театру.

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація