З корабля – на бал

Таким загальновідомим висловом можна було позначити тему зустрічі керівництва Чернігівського облмуздрамтеатру з представниками мас-медіа, яка відбулась 13 квітня цього року. І дійсно, тільки-но вчора повернулися шевченківці з Міжнародного Фестивалю Українського Театру «Схід – Захід», що проходив у польському місті Кракові 2-9 квітня, а вже повним ходом іде підготовка до проведення у нас в Чернігові не менш престижного Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння», який відбуватиметься з 22 по 26 квітня 2017 року. Тож і розповіді генерального директора Сергія Мойсієнка та художнього керівника Андрія Бакірова, і запитання журналістів оберталися навколо цих двох театральних форумів.

З гордістю за свій колектив розповіли очільники театру про успішний виступ на краківській сцені та отримання двох фестивальних відзнак найвищого ґатунку – Диплому лауреата ІV-го Міжнародного Фестивалю Українського Театру «Схід – Захід» у Кракові серед кращих вистав в категорії професійних театрів та Диплому фестивалю за кращу режисерську роботу, яким було нагороджено режисера-постановника шекспірівської «Комедії помилок» заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

Крім захоплених відгуків польських глядачів, театр отримав запрошення до участі у п’ятому Краківському фестивалів, який проводитиметься наступного року. Чернігівці також мали можливість представити свою роботу варшавському глядачеві на сцені театру «Друга зона», співпраця з яким була започаткована на Чернігівському фестивалі «Слов’янські театральні зустрічі». У перспективі є плани потрапити з цією виставою на шекспірівський фестиваль, який щороку відбувається у Гданьську, але для цього потрібно вирішити ще багато організаційно-фінансових питань.

І все ж таки головною темою, яка цікавила учасників зустрічі і з якою було пов’язано найбільше запитань, було проведення на головній сцені області вже другого Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння».

Журналістів цікавило, як буде долатися мовний бар’єр у виставах, що виконуватимуться іноземними мовами;  як проходив відбір учасників фестивальної програми;  чи передбачається поява нової моновистави у репертуарі Чернігівського театру;  чи має новий чернігівський фестиваль своїх спонсорів та багато інших питань. Стосовно розв’язання мовного питання в театрі проводиться відповідна робота аби створити якнайбільші зручності нашим глядачам, зокрема, будуть виготовлені буклети фестивалю з анонсом кожної вистави, а також підготовлені лібрето для моновистав, які виконуватимуться німецькою, румунською, польською, хорватською, вірменською, литовською мовами.

Щодо появи в репертуарі театру нових постановок, у тому числі і моновистав, художній керівник театру Андрій Бакіров запевнив, що вони обов’язково будуть і принагідно повідомив, що в наступному театральному сезоні в приміщенні театру планується відкриття ще одного сценічного майданчика «Біла сцена», який і буде використовуватися як експериментальний простір для моновистав та інших новацій них проектів. Що ж стосується спонсорів фестивалю, генеральний директор Сергій Мойсієнко висловив сподівання, що вони неодмінно з’являться і закликав місцеві ЗМІ допомогти у їх залученні та якнайширшому розповсюдженні інформації про фестиваль моновистав «Чернігівське відлуння».

Отже, запрошуємо шанувальників театрального мистецтва до перегляду цікавих, неповторних спектаклів Міжнародного фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння», що проходитиме на головній сцені області з 22 по 26 квітня цього року.

 

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація