ЗАКІНЧУЄТЬСЯ ТЕАТРАЛЬНИЙ СЕЗОН

Новий творчий виток після 85-річного ювілею театру – вісімдесят шостий театральний сезон Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, який розпочався у жовтні минулого року, добігає кінця. І знову творчий колектив театру порадує свого улюбленого глядача новою прем’єрою – трагіфарсом на дві дії «Нельська вежа» за п’єсою Олександра Дюма, яка відбудеться у четвер, 21 червня. Постановку здійснив запрошений режисер з Києва Ігор Задніпряний.

Оглядаючись назад і підводячи підсумки роботи у минулому театральному сезоні, не зайвим буде нагадати, що за цей час до діючого репертуару театру додалося шість різножанрових прем’єрних вистав: комедія «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О. Бомарше, комічна опера «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, комедія «Комедія про…сенс існування» за п’єсою В. Рудова, життя в трьох діях з одним антрактом «Наше містечко» Торнтона Уайлдера, комедія «Останній палко закоханий» Ніла Саймона та остання прем’єра театру – трагіфарс «Нельська вежа» О. Дюма. Крім того, була поновлена вистава для дітей «Сестра моя русалонька» Л. Розумовської.

На початку цього театрального сезону, у жовтні 2011 року, в театрі відбувся ювілейний вечір і великий театралізований концерт, присвячений 85-річчю заснування Чернігівського обласного театру імені Т. Г. Шевченка «Нам – 85!». У цьому ж місяці в театрі відбувся ХХІІ-й Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі», у якому взяли участь кілька театрів України, Росії (Брянськ) та Білорусі (Гомель). У свою чергу, наш театр у квітні 2012 року виставою «Французька вечеря» (режисер Андрій Бакіров) взяв участь у УІ-му Полтавському регіональному театральному фестивалі «В гостях у Гоголя», а в травні – виставою «Комедія про…сенс існування» (режисер Тетяна Шумейко) у ХХ-му Брянському Міжнародному фестивалі з тією ж назвою, що і в Чернігові. Обидві вистави отримали схвальну оцінку журі названих фестивалів.

І ще одна дуже приємна новина. Після перегляду кількох вистав театру у березні місяці комісією із Києва, колективу театру надійшов лист від онуки Амвросія Бучми, театрознавця Валентини Заболотної такого змісту: «Маю честь повідомити, що рішенням родинної театральної премії «Бронек» у форматі «off-Kiyv» став режисер Андрій Бакіров за виставу «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О. Бомарше. А в «коло бучменків» посвячені актори, що беруть участь у цій виставі: Євген Бондар (Фігаро), Олександр Куковєров (Граф Альмавіва), Діна Лобур (Сюзанна), Наталія Максименко (Марселіна) і Сергій Пунтус (Керубіно). Пропоную вручити нагороди у Чернігові на вашому глядачеві десь під кінець сезону, хоч би й в день закриття». А закриття  нинішнього театрального сезону відбудеться у липні місяці.

На початку цього театрального сезону до творчого колективу театру прийшов заслужений артист України Микола Юськов, який створив прекрасний образ Івана Карася у «Запорожці за Дунаєм». Порадували чернігівського глядача своїми першими творчими успіхами і молоді актори, які також прийшли до театру на початку 86-го театрального сезону. Серед них – Наталія Рибенок і Сергій Пунтус – випускники Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, Ірина Юсухно – випускниця Харківського державного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, Ігор Ліновицький – випускник Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України, а також Олексій Щевельов, який прийшов до нашого театру з Чернігівського Молодіжного. Усі названі молоді актори вийдуть на сцену і в новій прем’єрі театру «Нельська вежа». То ж ласкаво запрошуємо вас, дорогі чернігівці і гості нашого міста, на прем’єру!

Ольга Зеленська, театрознавець.

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація