ЗАКІНЧУЄТЬСЯ ТЕАТРАЛЬНИЙ СЕЗОН

Новий творчий виток після 85-річного ювілею театру – вісімдесят шостий театральний сезон Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, який розпочався у жовтні минулого року, добігає кінця. І знову творчий колектив театру порадує свого улюбленого глядача новою прем’єрою – трагіфарсом на дві дії «Нельська вежа» за п’єсою Олександра Дюма, яка відбудеться у четвер, 21 червня. Постановку здійснив запрошений режисер з Києва Ігор Задніпряний.

Оглядаючись назад і підводячи підсумки роботи у минулому театральному сезоні, не зайвим буде нагадати, що за цей час до діючого репертуару театру додалося шість різножанрових прем’єрних вистав: комедія «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О. Бомарше, комічна опера «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, комедія «Комедія про…сенс існування» за п’єсою В. Рудова, життя в трьох діях з одним антрактом «Наше містечко» Торнтона Уайлдера, комедія «Останній палко закоханий» Ніла Саймона та остання прем’єра театру – трагіфарс «Нельська вежа» О. Дюма. Крім того, була поновлена вистава для дітей «Сестра моя русалонька» Л. Розумовської.

На початку цього театрального сезону, у жовтні 2011 року, в театрі відбувся ювілейний вечір і великий театралізований концерт, присвячений 85-річчю заснування Чернігівського обласного театру імені Т. Г. Шевченка «Нам – 85!». У цьому ж місяці в театрі відбувся ХХІІ-й Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі», у якому взяли участь кілька театрів України, Росії (Брянськ) та Білорусі (Гомель). У свою чергу, наш театр у квітні 2012 року виставою «Французька вечеря» (режисер Андрій Бакіров) взяв участь у УІ-му Полтавському регіональному театральному фестивалі «В гостях у Гоголя», а в травні – виставою «Комедія про…сенс існування» (режисер Тетяна Шумейко) у ХХ-му Брянському Міжнародному фестивалі з тією ж назвою, що і в Чернігові. Обидві вистави отримали схвальну оцінку журі названих фестивалів.

І ще одна дуже приємна новина. Після перегляду кількох вистав театру у березні місяці комісією із Києва, колективу театру надійшов лист від онуки Амвросія Бучми, театрознавця Валентини Заболотної такого змісту: «Маю честь повідомити, що рішенням родинної театральної премії «Бронек» у форматі «off-Kiyv» став режисер Андрій Бакіров за виставу «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О. Бомарше. А в «коло бучменків» посвячені актори, що беруть участь у цій виставі: Євген Бондар (Фігаро), Олександр Куковєров (Граф Альмавіва), Діна Лобур (Сюзанна), Наталія Максименко (Марселіна) і Сергій Пунтус (Керубіно). Пропоную вручити нагороди у Чернігові на вашому глядачеві десь під кінець сезону, хоч би й в день закриття». А закриття  нинішнього театрального сезону відбудеться у липні місяці.

На початку цього театрального сезону до творчого колективу театру прийшов заслужений артист України Микола Юськов, який створив прекрасний образ Івана Карася у «Запорожці за Дунаєм». Порадували чернігівського глядача своїми першими творчими успіхами і молоді актори, які також прийшли до театру на початку 86-го театрального сезону. Серед них – Наталія Рибенок і Сергій Пунтус – випускники Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, Ірина Юсухно – випускниця Харківського державного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, Ігор Ліновицький – випускник Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України, а також Олексій Щевельов, який прийшов до нашого театру з Чернігівського Молодіжного. Усі названі молоді актори вийдуть на сцену і в новій прем’єрі театру «Нельська вежа». То ж ласкаво запрошуємо вас, дорогі чернігівці і гості нашого міста, на прем’єру!

Ольга Зеленська, театрознавець.

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація