Запрошуємо на показ вистави «РеінкарНАЦІЯ Тараса»

20 лютого в Україні відзначатиметься День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». У цей день в облмуздрамтеатрі імені Т.Г.Шевченка відбудеться показ вистави «РеінкарНАЦІЯ Тараса» у постановці театру-студії «Наш Новий Театр» Прилуцького міського будинку культури. Напередодні презентації чернігівському глядачеві творчої роботи прилуцьких митців керівництво Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка провело зустріч з представниками мас-медіа за участю директора Прилуцького МБК Артемія Аніщенка.
У вступному слові генеральний директор театру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Мойсієнко розповів про значне розширення в цьому році гастрольних поїздок шевченківців до Прилук, теплий прийом прилучанами усіх показаних вистав та повідомив про укладену угоду щодо співпраці між обласним муздрамтеатром і театром-студією «Наш Новий Театр», створеною при Прилуцькому міському будинку культури, яка стане базовою філією головної сцени області на півдні Чернігівщини.
Художній керівник – головний режисер театру, заслужений артист України Андрій Бакіров поділився приємними враженнями від гастрольних показів у Прилуках, пообіцяв, що тепер прилучани матимуть можливість частіше зустрічатися з роботами наших акторів, а обласний театр сприятиме організації показу нових цікавих робіт прилуцької театральної студії чернігівському глядачеві. Також акцентував увагу на тому, що 20 лютого вистава «РеінкарНАЦІЯ Тараса» буде показана двічі: вдень – для учнівської та студентської аудиторії, а ввечері – для усіх бажаючих доторкнутися до джерел нашої національної культури, яким завжди залишатиметься кобзареве слово.
Більш докладно про історію створення у 2014 році та подальше сценічне життя вистави-ритуалу «РеінкарНАЦІЯ Тараса» розповів Артемій Аніщенко як один з авторів цього мистецького проекту. Постановка «РеінкарНАЦІЇ Тараса» була приурочена до двохсотріччя від дня народження Т.Г.Шевченка. Так співпало, що вистава народжувалася під час Революції Гідності в Україні, тому провідною метою творчого колективу було підтримати борців за свободу і висловити свою громадянську позицію. А після подвигу Небесної Сотні, колективом було прийнято рішення про присвяту вистави  Героям Революції Гідності. Вистава-ритуал за творами Великого Кобзаря за останні три роки була неодноразово показана у Прилуках, Києві, Чернігові, Моринцях (що на Черкащині), інших містах області. Здобула перемогу на фестивалі «НОРОВ» (м.Чернігів), спеціальну премію Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Мрій-Дім» (м.Прилуки), брала участь в закритті Міжнародного конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи» (м.Київ).
У виставі використано відомі твори з Тараса Шевченка, зокрема «Катерина», «Кавказ», «Заповіт» та інші, що робить її цікавою не лише для волонтерів, учасників АТО та свідомих громадян, а й для учнів старшого шкільного віку і студентів. Звертаючись до представників ЗМІ, молодий режисер зауважив що після показу вистави, можливе обговорення, яке особливо емоційно і зацікавлено проходить в молодіжній аудиторії.
На завершення прес-конференції гендиректор театру Сергій Мойсієнко оголосив, що вартість квитків на денну і вечірню вистави не перевищуватиме 20 грн. аби якнайбільша кількість людей мала змогу її подивитися, а зібрані кошти будуть направлені на підтримку українських бійців, які й сьогодні боронять країну від ворогів.
Тож запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у цій патріотичній акції, усіх небайдужих до духовних надбань української національної культури, до творчих пошуків молодих театральних митців на перегляд вистави «РеінкарНАЦІЯ Тараса», яка відбудеться 20 лютого п.р. о 15.30 та 18.00 год.
Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної частини

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація