Запрошуємо на показ вистави «РеінкарНАЦІЯ Тараса»

20 лютого в Україні відзначатиметься День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». У цей день в облмуздрамтеатрі імені Т.Г.Шевченка відбудеться показ вистави «РеінкарНАЦІЯ Тараса» у постановці театру-студії «Наш Новий Театр» Прилуцького міського будинку культури. Напередодні презентації чернігівському глядачеві творчої роботи прилуцьких митців керівництво Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка провело зустріч з представниками мас-медіа за участю директора Прилуцького МБК Артемія Аніщенка.
У вступному слові генеральний директор театру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Мойсієнко розповів про значне розширення в цьому році гастрольних поїздок шевченківців до Прилук, теплий прийом прилучанами усіх показаних вистав та повідомив про укладену угоду щодо співпраці між обласним муздрамтеатром і театром-студією «Наш Новий Театр», створеною при Прилуцькому міському будинку культури, яка стане базовою філією головної сцени області на півдні Чернігівщини.
Художній керівник – головний режисер театру, заслужений артист України Андрій Бакіров поділився приємними враженнями від гастрольних показів у Прилуках, пообіцяв, що тепер прилучани матимуть можливість частіше зустрічатися з роботами наших акторів, а обласний театр сприятиме організації показу нових цікавих робіт прилуцької театральної студії чернігівському глядачеві. Також акцентував увагу на тому, що 20 лютого вистава «РеінкарНАЦІЯ Тараса» буде показана двічі: вдень – для учнівської та студентської аудиторії, а ввечері – для усіх бажаючих доторкнутися до джерел нашої національної культури, яким завжди залишатиметься кобзареве слово.
Більш докладно про історію створення у 2014 році та подальше сценічне життя вистави-ритуалу «РеінкарНАЦІЯ Тараса» розповів Артемій Аніщенко як один з авторів цього мистецького проекту. Постановка «РеінкарНАЦІЇ Тараса» була приурочена до двохсотріччя від дня народження Т.Г.Шевченка. Так співпало, що вистава народжувалася під час Революції Гідності в Україні, тому провідною метою творчого колективу було підтримати борців за свободу і висловити свою громадянську позицію. А після подвигу Небесної Сотні, колективом було прийнято рішення про присвяту вистави  Героям Революції Гідності. Вистава-ритуал за творами Великого Кобзаря за останні три роки була неодноразово показана у Прилуках, Києві, Чернігові, Моринцях (що на Черкащині), інших містах області. Здобула перемогу на фестивалі «НОРОВ» (м.Чернігів), спеціальну премію Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Мрій-Дім» (м.Прилуки), брала участь в закритті Міжнародного конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи» (м.Київ).
У виставі використано відомі твори з Тараса Шевченка, зокрема «Катерина», «Кавказ», «Заповіт» та інші, що робить її цікавою не лише для волонтерів, учасників АТО та свідомих громадян, а й для учнів старшого шкільного віку і студентів. Звертаючись до представників ЗМІ, молодий режисер зауважив що після показу вистави, можливе обговорення, яке особливо емоційно і зацікавлено проходить в молодіжній аудиторії.
На завершення прес-конференції гендиректор театру Сергій Мойсієнко оголосив, що вартість квитків на денну і вечірню вистави не перевищуватиме 20 грн. аби якнайбільша кількість людей мала змогу її подивитися, а зібрані кошти будуть направлені на підтримку українських бійців, які й сьогодні боронять країну від ворогів.
Тож запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у цій патріотичній акції, усіх небайдужих до духовних надбань української національної культури, до творчих пошуків молодих театральних митців на перегляд вистави «РеінкарНАЦІЯ Тараса», яка відбудеться 20 лютого п.р. о 15.30 та 18.00 год.
Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної частини
Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація