Запрошуємо на прем’єру до відкриття нового сезону

16 жовтня 2018 року Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка відкриває новий 93-й театральний сезон прем’єрною виставою «Скапен» за п’єсою «Витівки Скапена» всесвітньо відомого французького комедіографа і творця класичної комедії Мольєра у постановці заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

«Скапен», як і належить комедійній виставі, – весела, смішна, сповнена кумедних сцен і комічних персонажів. Але чи тільки комічних? Всю силу свого драматургічного генія Мольєр, який був матеріалістом і визнавав об’єктивне існування незалежної від людської свідомості матеріальної дійсності, природи (la nature), спрямовує на тих, хто намагається своєю претензією нав’язувати природі власні уявлення, не зважаючи, що сáме природа є для людини джерелом істини і блага.

У найзріліший період своєї творчості, коли Мольєр піднявся на висоту соціально-психологічної комедії, він знову повертається до первинного джерела свого натхнення – старовинного фарсу. Саме в цьому жанрі він більше, ніж у своїх «високих» класичних комедіях, висміював так звані аристократичні цінності. Саме у фарсах Мольєр розробив той тип розумного і спритного, одягнутого в лакейську ліврею, як правило, освіченого та кмітливого персонажу, який згодом стане головним виразником критичних настроїв у будь-якому консервативному середовищі.

От і в цій історії про двох закоханих юнаків, що знаходяться під загрозою гніву своїх деспотичних татусів, слуга одного з них Скапен, якого вони просять про допомогу, стає головною діючою особою. Звичайно ж, у комедії, де слуга розумнішій і здібніший за панів, все має закінчитися добре. Проте, чи на таку вдячність від тих, хто звертався до нього по допомогу, заслуговує вигадливий і спритний Скапен, який стільки сил доклав, аби захистити щастя двох закоханих пар?

Над оригінальним прочитанням цього твору разом з режисером-постановником Андрієм Бакіровим, який створив і музичне оформлення спектаклю, працювали художник по сценографії та костюмах Алія Байтенова та хормейстер Світлана Філін.

Глядачі, що прийдуть на перегляд комедії «Скапен», яка упродовж трьох століть не втратила своєї привабливості й актуальності, матимуть можливість переконатися, що любов і сміх – це найкращі ліки для веселого настрою і гарно самопочуття!

Ласкаво просимо на прем’єрну виставу 93-го театрального сезону! Гарних вам вражень від цікавих творчих зустрічей у новому сезоні!

 

Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація