Запрошуємо на прем’єру до відкриття нового сезону

16 жовтня 2018 року Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка відкриває новий 93-й театральний сезон прем’єрною виставою «Скапен» за п’єсою «Витівки Скапена» всесвітньо відомого французького комедіографа і творця класичної комедії Мольєра у постановці заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

«Скапен», як і належить комедійній виставі, – весела, смішна, сповнена кумедних сцен і комічних персонажів. Але чи тільки комічних? Всю силу свого драматургічного генія Мольєр, який був матеріалістом і визнавав об’єктивне існування незалежної від людської свідомості матеріальної дійсності, природи (la nature), спрямовує на тих, хто намагається своєю претензією нав’язувати природі власні уявлення, не зважаючи, що сáме природа є для людини джерелом істини і блага.

У найзріліший період своєї творчості, коли Мольєр піднявся на висоту соціально-психологічної комедії, він знову повертається до первинного джерела свого натхнення – старовинного фарсу. Саме в цьому жанрі він більше, ніж у своїх «високих» класичних комедіях, висміював так звані аристократичні цінності. Саме у фарсах Мольєр розробив той тип розумного і спритного, одягнутого в лакейську ліврею, як правило, освіченого та кмітливого персонажу, який згодом стане головним виразником критичних настроїв у будь-якому консервативному середовищі.

От і в цій історії про двох закоханих юнаків, що знаходяться під загрозою гніву своїх деспотичних татусів, слуга одного з них Скапен, якого вони просять про допомогу, стає головною діючою особою. Звичайно ж, у комедії, де слуга розумнішій і здібніший за панів, все має закінчитися добре. Проте, чи на таку вдячність від тих, хто звертався до нього по допомогу, заслуговує вигадливий і спритний Скапен, який стільки сил доклав, аби захистити щастя двох закоханих пар?

Над оригінальним прочитанням цього твору разом з режисером-постановником Андрієм Бакіровим, який створив і музичне оформлення спектаклю, працювали художник по сценографії та костюмах Алія Байтенова та хормейстер Світлана Філін.

Глядачі, що прийдуть на перегляд комедії «Скапен», яка упродовж трьох століть не втратила своєї привабливості й актуальності, матимуть можливість переконатися, що любов і сміх – це найкращі ліки для веселого настрою і гарно самопочуття!

Ласкаво просимо на прем’єрну виставу 93-го театрального сезону! Гарних вам вражень від цікавих творчих зустрічей у новому сезоні!

 

Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної частини театру

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація