ЗНАЙОМТЕСЬ – ДІНА ЛОБУР!

Майже десять років тому, у жовтні 2003-го, на сцені нашого театру в заключний день
Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» відбувася концерт учасників фестивалю, у якому взяли участь і артисти Ніжинського драматичного театру імені М. М. Коцюбинського. Тоді мені дуже сподобалась молода артистка цього театру Діна Лобур, яка стояла у вінку, босоніж і співала українську пісню. Тоді подумалось: «Було б дуже добре, якби ця актриса працювала у нашому театрі!». А через півроку, на початку лютого 2004-го, її дійсно було запрошено на роботу до нашого театру. З того часу промайнуло майже дев’ять років, і зіграно актрисою на високому художньому рівні за цей час багато ролей, є про що говорити. Але перш за все я хочу розповісти більше про неї саму, ближче познайомити актрису з глядачами, з шанувальниками її сценічного мистецтва.

Народилася Діна Лобур на Київщині, дитинство і юність промайнули у Ніжині, на Чернігівщині. Після закінчення восьмирічки вступила до Ніжинського училища культури імені М. К. Заньковецької, яке закінчила у 1999 році, і в тому ж році була прийнята на посаду актриси в трупу Ніжинського драматичного театру імені М. М. Коцюбинського. Там вона працювала п’ять років, зігравши багато різнопланових ролей, серед яких була навіть і Наталка з народної опери «Наталка Полтавка» І. П. Котляревського.

Треба сказати, що ще навчаючись у школі, Діна Лобур займалася у музичній школі по класу фортепіано, потім ці заняття продовжила в училищі, що в загальному склало одинадцять років, відданих музиці. До того ж, вона мала хороші вокальні дані від природи, які в подальшому почала використовувати у своїх сценічних роботах та в концертах.

За час роботи на чернігівській сцені, Діна Лобур зіграла більше десяти різнопланових ролей у різножанрових виставах, серед яких на особливу увагу заслуговують такі, як Наталія Степанівна – «Одружуйтесь – і ну вас к бісу!» за творами А. П. Чехова, Марієтта Ріваль – «Мольєр» М. Булгакова, Феська – «Панночка» Н. Садур за повістю М. Гоголя «Вій», Вікторія – «Історія з метранпажем» О. Вампілова, Наталія Павлівна Коринкіна – «Без вини винуваті» О. Островського, Химка – «Дамських справ майстер» за п’єсою М. Старицького «За двома зайцями», Мотря – «Кайдашева сім’я» за повістю І. Нечуя-Левицького, Мотря – «Насильно милим не будеш!» М. Ножкіна за мотивами п’єси Г. Квітки-Основ’яненка «Шельменко-денщик», Змеральдіна – «Слуга двох панів» Карло Гольдоні, Сюзанна – «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О. Бомарше. Взагалі треба сказати, що їй особливо близькі гостро характерні ролі, хоча вона ніколи не відмовляється від інших ролей, знаходячи у кожній з них щось таке, що гріє душу.

З великим задоволенням грає Діна Лобур ролі і у виставах для дітей, такі як Паша – «Зимова казка» М. Шуринової, Принцеса – «Сестра моя русалонька» Л. Розумовської, Гном-грайлик – «Бука» М. Супоніна, Королева у музичній казці «Білосніжка та семеро гномів» О Табакова та Л. Устинова. Зараз вона працює над роллю Настеньки у майбутній прем’єрі театру «Острів наречених» за п’єсою М. Куліша «Отак загинув Гуска», яка відбудеться на початку наступного, 2013-го року.

Особливе місце у творчій роботі Діни Лобур посідає її концертна діяльність. Вона завжди бере активну участь у концертних програмах театру як солістка-вокалістка. Її сценічні образи і виконання концертного репертуару користуються незмінним успіхом у глядачів. Маючи неабиякі здібності від природи, Діна Лобур самостійно і під керівництвом режисерів театру наполегливо працює над удосконаленням своєї професійної акторської і виконавської майстерності.

Уже працюючи в Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка, Діна Лобур у 2011 році закінчила театрознавчий факультет Київського Національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого (заочно), одержавши диплом з відзнакою. Свої театрознавчі здібності вона використовує в роботі над ролями, і це допомагає їй робити вірний аналіз створюваних нею сценічних образів.

У березні цього, 2012 року в Міському Будинку культури відбувся сольний концерт Діни Лобур, і вона сподівається на те, що такий концерт відбудеться і на сцені рідного театру, як їй було обіцяно керівництвом театру. Це входить у її творчі плани. А ще вона мріє отримати хорошу роль у музичній виставі, українській чи зарубіжній, або у мюзиклі, для цього вона має вокальні дані.

Напередодні Нового, 2013 року, разом зі святковими привітаннями, хочу побажати Діні Лобур великого особистого і акторського щастя, міцного здоров’я, подальших великих творчих успіхів, здійснення усіх задумів, одержання бажаних нових ролей, визнання і любові глядачів!

Ольга Зеленська, театрознавець

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація