ЗНАЙОМТЕСЬ – ДІНА ЛОБУР!

Майже десять років тому, у жовтні 2003-го, на сцені нашого театру в заключний день
Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» відбувася концерт учасників фестивалю, у якому взяли участь і артисти Ніжинського драматичного театру імені М. М. Коцюбинського. Тоді мені дуже сподобалась молода артистка цього театру Діна Лобур, яка стояла у вінку, босоніж і співала українську пісню. Тоді подумалось: «Було б дуже добре, якби ця актриса працювала у нашому театрі!». А через півроку, на початку лютого 2004-го, її дійсно було запрошено на роботу до нашого театру. З того часу промайнуло майже дев’ять років, і зіграно актрисою на високому художньому рівні за цей час багато ролей, є про що говорити. Але перш за все я хочу розповісти більше про неї саму, ближче познайомити актрису з глядачами, з шанувальниками її сценічного мистецтва.

Народилася Діна Лобур на Київщині, дитинство і юність промайнули у Ніжині, на Чернігівщині. Після закінчення восьмирічки вступила до Ніжинського училища культури імені М. К. Заньковецької, яке закінчила у 1999 році, і в тому ж році була прийнята на посаду актриси в трупу Ніжинського драматичного театру імені М. М. Коцюбинського. Там вона працювала п’ять років, зігравши багато різнопланових ролей, серед яких була навіть і Наталка з народної опери «Наталка Полтавка» І. П. Котляревського.

Треба сказати, що ще навчаючись у школі, Діна Лобур займалася у музичній школі по класу фортепіано, потім ці заняття продовжила в училищі, що в загальному склало одинадцять років, відданих музиці. До того ж, вона мала хороші вокальні дані від природи, які в подальшому почала використовувати у своїх сценічних роботах та в концертах.

За час роботи на чернігівській сцені, Діна Лобур зіграла більше десяти різнопланових ролей у різножанрових виставах, серед яких на особливу увагу заслуговують такі, як Наталія Степанівна – «Одружуйтесь – і ну вас к бісу!» за творами А. П. Чехова, Марієтта Ріваль – «Мольєр» М. Булгакова, Феська – «Панночка» Н. Садур за повістю М. Гоголя «Вій», Вікторія – «Історія з метранпажем» О. Вампілова, Наталія Павлівна Коринкіна – «Без вини винуваті» О. Островського, Химка – «Дамських справ майстер» за п’єсою М. Старицького «За двома зайцями», Мотря – «Кайдашева сім’я» за повістю І. Нечуя-Левицького, Мотря – «Насильно милим не будеш!» М. Ножкіна за мотивами п’єси Г. Квітки-Основ’яненка «Шельменко-денщик», Змеральдіна – «Слуга двох панів» Карло Гольдоні, Сюзанна – «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О. Бомарше. Взагалі треба сказати, що їй особливо близькі гостро характерні ролі, хоча вона ніколи не відмовляється від інших ролей, знаходячи у кожній з них щось таке, що гріє душу.

З великим задоволенням грає Діна Лобур ролі і у виставах для дітей, такі як Паша – «Зимова казка» М. Шуринової, Принцеса – «Сестра моя русалонька» Л. Розумовської, Гном-грайлик – «Бука» М. Супоніна, Королева у музичній казці «Білосніжка та семеро гномів» О Табакова та Л. Устинова. Зараз вона працює над роллю Настеньки у майбутній прем’єрі театру «Острів наречених» за п’єсою М. Куліша «Отак загинув Гуска», яка відбудеться на початку наступного, 2013-го року.

Особливе місце у творчій роботі Діни Лобур посідає її концертна діяльність. Вона завжди бере активну участь у концертних програмах театру як солістка-вокалістка. Її сценічні образи і виконання концертного репертуару користуються незмінним успіхом у глядачів. Маючи неабиякі здібності від природи, Діна Лобур самостійно і під керівництвом режисерів театру наполегливо працює над удосконаленням своєї професійної акторської і виконавської майстерності.

Уже працюючи в Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка, Діна Лобур у 2011 році закінчила театрознавчий факультет Київського Національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого (заочно), одержавши диплом з відзнакою. Свої театрознавчі здібності вона використовує в роботі над ролями, і це допомагає їй робити вірний аналіз створюваних нею сценічних образів.

У березні цього, 2012 року в Міському Будинку культури відбувся сольний концерт Діни Лобур, і вона сподівається на те, що такий концерт відбудеться і на сцені рідного театру, як їй було обіцяно керівництвом театру. Це входить у її творчі плани. А ще вона мріє отримати хорошу роль у музичній виставі, українській чи зарубіжній, або у мюзиклі, для цього вона має вокальні дані.

Напередодні Нового, 2013 року, разом зі святковими привітаннями, хочу побажати Діні Лобур великого особистого і акторського щастя, міцного здоров’я, подальших великих творчих успіхів, здійснення усіх задумів, одержання бажаних нових ролей, визнання і любові глядачів!

Ольга Зеленська, театрознавець

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація