Зцілитися можна лише любов’ю

Вибагливий чернігівський глядач нарешті дочекався початку нового театрального сезону і з насолодою – хто вперше, а дехто і вкотре – відвідує прем’єрні вистави попереднього сезону. Представлені на нашій сцені навесні та влітку цього року, комедійні вистави «Смішні гроші» і «Комедія помилок» та поетична притча «Одержима» вже знайшли шлях до «свого глядача» і продовжують становити чималий інтерес для тих, хто ще не встиг їх відвідати. І якщо для любителів комедії відвідування театру – це змістовний відпочинок і гарний настрій, то для шанувальників таких філософських творів, яким є «Одержима» Лесі Українки, перебування на спектаклі пов’язане з глибокими переживаннями і роздумами, до яких спонукає вібруюче слово поетеси.

Дійство, що відбувається у просторі «Квадрум сцени», поступово заворожує глядача ритмічною динамікою, близькістю подій, які розгортаються на відстані простягнутої руки, робить його співучасником тих духовних пошуків, що хвилювали людину, можливо, декілька століть, а може, й мільйони років тому.

Як засвідчити свою віру у Всевишнього, як знати, наскільки віддано віруєш ти, як довести тому, в кого віруєш, що готовий заради нього на все – на усі ці запитання, що ятрять розхристану душу Міріам, шукає відповідь разом з автором п’єси її головна героїня, роль якої дуже потужно і, водночас, чуттєво виконує талановита актриса нашого театру Оксана Гребенюк. Навколо її тендітної постаті вирують змагання космічних енергій, боротьба сил світла і темряви, вчинки і стосунки звичайних людей, що жили на цій, Богом даній землі, століття тому і живуть ні ній нині, і продовжують шукати шляхи до спасіння душі.

В оточенні людських постатей, яким їхня віра чи зневіра не заважають жити звичайним життям, жінка, що переймається долею Месії, подумки дискутує з Ним, присягається принести себе на вівтар віри, вважається одержимою. Але ж наскільки близькі і зрозумілі нам, теперішнім, її сумніви і вагання, наскільки важливо знайти правильні відповіді на ті одвічні запитання щодо істинності віри і спроможності на любов до ближнього.

Є ще один аспект у цієї глибоко світоглядної постанови, яка народилася на сцені Чернігівського театру в роки, коли наша країна переживає важкі випробування розбратом, війною, розчаруваннями людей. Для нас, українців, наразі надзвичайно важливо, можна навіть сказати життєво необхідно, віднайти у своїй душі віру, що не помстою і жорстокістю, а лише любов’ю торується шлях у краще майбутнє, відшукати в собі спроможність прощати тих, кого вважаємо своїми ворогами, а значить і зробити свідомий крок до єдності і ладу в рідній для всіх нас Україні.

І нехай для кожного з нас доля стражденної Міріам, яка не знайшла в собі сил засяяти для всіх любов’ю і за гріх прокльонів була покарана побиттям камінням, стане закликом до необхідності захищати свою душу від злоби і мстивості, виховувати її чистотою помислів, щоденно і щомиті дбайливо примножувати в ній любов до тієї людини, що зустрів сьогодні, або зустрінеш завтра чи ще колись на життєвому шляху, бо в кожній людині жевріє іскра Божа, і кожна душа потребує зцілення любов’ю.

Насамкінець, хочеться висловити щире захоплення і подяку усім, чиїми силами і натхненням було створено таку цілісну і надзвичайно потужну за своїм емоційним впливом інсценізацію цього піднесено поетичного твору Лесі Українки. Написаний понад сто років тому, він і нині звучить актуально для сучасного глядача, й особливо близький глядачеві чернігівському, адже його втілення на сцені відбулося, насамперед, завдяки творчим пошукам режисера-постановника Олександра Лаптія, який раніше працював у нашому театрі, і композитора Олександра Родіна, колишнього випускника Чернігівського музичного училища імені Левка Ревуцького.

Пишаймося тим, що на сцені Чернігівського театру народжується стільки різноманітних – веселих і серйозних, цікавих різножанрових вистав, які, сподіваємось, упродовж тривалого часу сприятимуть духовному збагаченню жителів і гостей нашого міста.

Раїса Міненко

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація