Естафета «Відлуння». («Чернігівське Відлуння», день перший)

Тільки вчора відлунали оплески на останньому спектаклі 18-го Міжнародного фестивалю моновистав «Відлуння» у Хмельницькому, а сьогодні вже Чернігів приймає естафету урочистим відкриттям на головній сцені області цього престижного театрального форуму. Передавали естафету фундатори українського монофестивального проекту: Ніна Мазур – президент і художній керівник фестивалю «Відлуння», Володимир Смотритель – директор фестивалю, Кирило Булкін – координатор з міжнародних зв’язків, а приймали – Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації в особі заступника директора Любові Белінсон та Чернігівський академічний облмуздрамтеатр імені Т.Г.Шевченка у складі генерального директора Сергія Мойсієнка та художнього керівника Андрія Бакірова. 

Почесні гості, вітаючи чернігівців з відкриттям «Чернігівського відлуння», бажали фестивалю моновистав завоювання симпатій глядацької аудиторії та довгого творчого життя на теренах Чернігівщини. В свою чергу, чернігівські організатори фестивалю подякували його засновникам і учасникам, чиїми зусиллями створено такий цікавий проект, за сприяння його втіленню на чернігівській сцені, та глядачів, які не залишили жодного вільного місця в залі і своєю присутністю підтримали запровадження у Чернігові цього неординарного фестивального дійства.

Окремо генеральний директор театру Сергій Мойсієнко звернувся зі словами вдячності до керівництва облдержадміністрації за надану фінансову підтримку у проведенні фестивалю та сприяння розвитку театрального мистецтва на Чернігівщині.

Ведучі церемонії відкриття представили (Наталія Максименко – українською, Кирило Булкін – англійською мовами) учасників фестивалю з різних країн – Білорусі, Грузії, США, України, Швеції, які упродовж п’яти днів виконають вісім моновистав фестивальної програми. Право розпочати програму фестивалю «Чернігівське відлуння» було надано Чернігівському академічному театру імені Т.Г.Шевченка виставою вірменської письменниці Каріне Ходікян «Целофанове щастя» у виконанні Оксани Гребенюк.

І вся глядацька аудиторія прямісінько з італійського вокзалу вирушила у подорож в купе швидкого потягу…

Можливо, класика жанру вистави передбачає суцільний монолог актора, але молода вірменська жінка, що поверталася цим потягом додому, вела проникливий діалог з кожним із присутніх у залі – зверталась із запитаннями, давала відповіді, пропонувала чашечку гарячої кави, гадала на кавовій гущі і, не припиняючи довірливої розповіді про окремі епізоди свого життя, повсякчас вибудовувала зі своїх численних валіз мізансцени до цих епізодів. Вони ставали то столиком для приготування кави, то «крижаним» диваном у нежилому будинку, то бухгалтерським робочим місцем в офісі, то

красномовним символом зруйнованого війною життя, коли наприкінці вистави повалилися один за одним, як картковий будинок.

Якось одразу болюче вразила думка про долі сотень і тисяч молодих людей, понівечених війною, про їхніх ненароджених дітей, які б могли збагатити цей світ своїми талантами. І не має великої різниці коли і куди приходить війна – у 1991 до Віменії чи у 2014 в Україну. Скрізь вона руйнує квітучі міста, забирає людські життя, безжально нівечить долі…

Ця прониклива сповідь Оксани Гребенюк про скалічену війною долю вірменської жінки до глибини душі вразила глядачів. Вони стоячи дякували актрисі, а овації не вщухали і після вручення їй диплому учасника XVIII Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння».

На завершення першого фестивального вечора ведучі запросили присутніх на моновистави наступного фестивального дня: виставу «Едіт Піаф» у виконанні білоруської актриси Олени Дудич та музичну виставу «Соло з оркестрової ями» у виконанні «золотого тромбона Швеції» Еліаса Файнгерша, які будуть представлені відповідно на малій та великій сцені театру.

Щиро вітаємо усіх шанувальників театрального мистецтва з відкриттям фестивалю «Чернігівське відлуння», бажаємо його учасникам успішних виступів на чернігівській сцені, а шановним глядачам – чудових театральних вечорів разом з героями моновистав.Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної
частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація