Квітневі зустрічі з «Вієм…»

Лауреат Премії імені Леся Курбаса 2018 року, вистава Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка «Вій. Докудрама» Наталі Ворожбит, поставлена режисером, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим, після блискучої презентації на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка у березні цього року вирушила подорожувати театральними підмостками кращих українських театрів.

Тож не дивно, що 29 березня початку цієї вистави у Харківському академічному українському драматичному театрі ім. Тараса Шевченка, заснованому Лесем Курбасом під назвою «Березіль», чекала переповнена театральна зала більш ніж на 700 місць. І шевченківці не розчарували очікувань харків’ян, які були захоплені вражаючим сценічним дійством, створеним завдяки органічному поєднанню оригінальних режисерських рішень, сучасних засобів театрального втілення з натхненою високопрофесійною грою акторського ансамблю. Бурхливі оплески й квіти після завершення спектаклю були нагородою виконавцям від схвильованих глядачів.

А наступного дня «Вія…» зустрічали полтавські театрали. Показ вистави чернігівців «Вій. Докудрама» був передбачений програмою Х-го Відкритого регіонального фестивалю театрального мистецтва «В гостях у Гоголя», який проходив у Полтаві з 27 березня по 01 квітня п.р. Гоголівці радо зустрічали чернігівських колег славнозвісними полтавськими галушками, які потім були успішно використані, тобто спожиті героями вистави під час мізансцени з вечерею. Що ж до публіки, яка вщент заповнила глядацьку залу Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Гоголя, то за словами полтавських знавців театрального мистецтва «з перших хвилин вистави чернігівці змогли налагодити контакт з полтавським глядачем, який жваво реагував на дійство і у фіналі подарував гостям бурхливі овації»… Приємно, що нова робота шевченківців була оцінена організаторами фестивалю як приклад вистави, співзвучної часу, в якій розкриваються вічні теми.

Вигуками «Браво!» та численними букетами квітів вшановувала вдячна глядацька аудиторія творців цього захоплюючого сценічного дійства, а також виконавицю однієї з головних ролей Баби Соньки актрису Любов Колесникову, яка напередодні Міжнародного дня театру отримала почесне звання Заслуженої артистки України.

Проводжали чернігівських акторів запашним полтавським короваєм, а на згадку про фестиваль «В гостях у Гоголя» вручили пам’ятні сувеніри та портрет славнозвісного земляка Миколи Гоголя.

 

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація