Щиросердно вітає колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка з 55-річчям від дня народження артиста-вокаліста вищої категорії Валентина Кореня, який вже понад чверть століття натхненно і самовіддано служить Мельпомені на чернігівській сцені.
Валентин Корінь народився 18 серпня 1961 року в с.Мньов на Чернігівщині. Після закінчення школи навчався у Ніжинському культпросвітучилищі, працював художнім керівником у Мньовському будинку культури. Після служби в армії вступив на вокальне відділення Молдавської державної консерваторії у Кишиневі.
Начебто нещодавно прийшов у Чернігівський театр після закінчення у 1990 році Молдавської державної консерваторії Валентин Корінь – за фахом оперний та концертний співак і, як виявилося, талановитий актор. Але який яскравий творчий шлях пройдено за цей період, насичений різноманітними сценічними образами – від Тимоша у «Жіночих пристрастях» за творами І.Нечуя-Левицького до Голови у гоголівській «Майській ночі» на закритті 90-го ювілейного театрального сезону.
Про широкий творчий діапазон артиста свідчать такі різнопланові ролі у різножанрових виставах, як Кобзар – «Чернігівка» за М.Костомаровим, Димба – «Весілля з генералом» за творами А.Чехова, Селіх-ага – «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського, Виборний – «Наталка Полтавка» І.Котляревського, Калошин – «Історія з метранпажем» О.Вампілова («Провінційні анекдоти»), Дудукін – «Без вини винуваті» О.Островського, Іван Никифорович – «Миргород» за М.Гоголем, Чубуков – «Одружуйтесь, і ну вас к бісу!» за А. Чеховим, Дончук – «У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською, Дядько Лев – «Лісова пісня» Лесі Українки, Скорик – «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка, Священик – «Кайдашева сім’я» І.Нечуя-Левицького, Шпак – «Шельменко-деншик» М.Ножкіна за твором Г.Квітки-Основ’яненка, Доктор Ломбарді – «Слуга двох панів» К.Гольдоні, Пелайо – «Дуже старий сеньйор з великими крилами» А.Курейчика, Гуска – «Страсті за Гускою» М.Куліша, Кобзар – дума-опера «Сліпий» за Т.Шевченком, Джо Стоддард – «Наше містечко» Т.Уайлдера, Кобзар – «Назар Стодоля» Т.Шевченка, Батько – опера М.Аркаса «Катерина» за Т.Шевченком, Базіліо – «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О.Бомарше, Ландрі – «Нельська вежа» О.Дюма, Глейтюк – «Циганка Аза» М.Старицького.
Багато цікавих сценічних образів створено актором у виставах для дітей, зокрема, Кактус – «Білосніжка та семеро гномів» О.Табакова та Л.Устинова, Султан – «Чарівна лампа Аладдіна» С.Лихого, Ведмідь – «Зимова казка» М.Шуринової, Лісник – «Червона шапочка» Є.Шварца, Королі та Професори – «Принцеси» Є.Журавкіна та інші. Його виступи на чернігівській сцені користуються незмінним успіхом як у суто драматичних ролях і вокальних партіях, так і в концертних програмах театру.
Вітаючи шановного Валентина Петровича із 55-річчям від дня народження, щиро бажаємо йому міцного здоров’я на довгі роки, нових творчих успіхів у самовідданому служінні театральному мистецтву.
Колектив театру