Понад чверть століття на чернігівській сцені

Щиросердно вітає колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка з 55-річчям від дня народження артиста-вокаліста вищої категорії Валентина Кореня, який вже понад чверть століття натхненно і самовіддано служить Мельпомені на чернігівській сцені.
Валентин Корінь народився 18 серпня 1961 року в с.Мньов на Чернігівщині. Після закінчення школи навчався у Ніжинському культпросвітучилищі, працював художнім керівником у Мньовському будинку культури. Після служби в армії вступив на вокальне відділення Молдавської державної консерваторії у Кишиневі.
Начебто нещодавно прийшов у Чернігівський театр після закінчення у 1990 році Молдавської державної консерваторії Валентин Корінь – за фахом оперний та концертний співак і, як виявилося, талановитий актор. Але який яскравий творчий шлях пройдено за цей період, насичений різноманітними сценічними образами – від Тимоша у «Жіночих пристрастях» за творами І.Нечуя-Левицького до Голови у гоголівській «Майській ночі» на закритті 90-го ювілейного театрального сезону.
Про широкий творчий діапазон артиста свідчать такі різнопланові ролі у різножанрових виставах, як Кобзар – «Чернігівка» за М.Костомаровим, Димба – «Весілля з генералом» за творами А.Чехова, Селіх-ага – «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського, Виборний – «Наталка Полтавка» І.Котляревського, Калошин – «Історія з метранпажем» О.Вампілова («Провінційні анекдоти»), Дудукін – «Без вини винуваті» О.Островського, Іван Никифорович – «Миргород» за М.Гоголем, Чубуков – «Одружуйтесь, і ну вас к бісу!» за А. Чеховим, Дончук – «У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською, Дядько Лев – «Лісова пісня» Лесі Українки, Скорик – «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка, Священик – «Кайдашева сім’я» І.Нечуя-Левицького, Шпак – «Шельменко-деншик» М.Ножкіна за твором Г.Квітки-Основ’яненка, Доктор Ломбарді – «Слуга двох панів» К.Гольдоні, Пелайо – «Дуже старий сеньйор з великими крилами» А.Курейчика, Гуска – «Страсті за Гускою» М.Куліша, Кобзар – дума-опера «Сліпий» за Т.Шевченком, Джо Стоддард – «Наше містечко» Т.Уайлдера, Кобзар – «Назар Стодоля» Т.Шевченка, Батько – опера М.Аркаса «Катерина» за Т.Шевченком, Базіліо – «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О.Бомарше, Ландрі – «Нельська вежа» О.Дюма, Глейтюк – «Циганка Аза» М.Старицького.
Багато цікавих сценічних образів створено актором у виставах для дітей, зокрема, Кактус – «Білосніжка та семеро гномів» О.Табакова та Л.Устинова, Султан – «Чарівна лампа Аладдіна» С.Лихого, Ведмідь – «Зимова казка» М.Шуринової, Лісник – «Червона шапочка» Є.Шварца, Королі та Професори – «Принцеси» Є.Журавкіна та інші. Його виступи на чернігівській сцені користуються незмінним успіхом як у суто драматичних ролях і вокальних партіях, так і в концертних програмах театру.
Вітаючи шановного Валентина Петровича із 55-річчям від дня народження, щиро бажаємо йому міцного здоров’я на довгі роки, нових творчих успіхів у самовідданому служінні театральному мистецтву.
Колектив театру
Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація