Віра Тимченко. 30 років у чернігівському театрі

Колектив Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка щиро вітає режисера-постановника театру, заслуженого діяча мистецтв України Віру Андріївну Тимченко з нагоди 30-річчя її приходу до Чернігівського театру.

30 яскравих, сповнених невпинних пошуків і напруженої роботи років присвятила режисер-постановник Віра Тимченко роботі у творчому складі шевченківців. Після закінчення спочатку акторського, а у 1976 році режисерського факультету Харківського інституту мистецтв ім. І.П.Котляревського Віра Андріївна працювала у Запорізькому драмтеатрі. А в 1988 році художній керівник Чернігівського обласного театру імені Т.Г.Шевченка, народний артист України та СРСР Володимир Грипич запросив її на посаду режисера-постановника до Чернігівського облмуздрамтеатру.

За час роботи в нашому театрі Тимченко В.А. здійснила постановку цілої низки різножанрових вистав сучасного та класичного репертуару. Особливого відзначення потребує вистава «Закон» В.Винниченка, за яку у 1994 році вона отримала обласну премію імені М.М.Коцюбинського. Упродовж багатьох років приваблювали глядачів такі вистави, як «Весілля з генералом» за творами А.Чехова, «Ваш хід, королево!» Е.Скріба, «Вісім люблячих жінок» Р.Тома, «Заручини по-французьки» К.Маньє, «Моя чарівна леді» Ф.Лоу, «Тітка Чарлея» В.Полякова, «Сорочинський ярмарок» за М.Гоголем, «Вас запрошує оперета» за сторінками класичних оперет та багато інших. Багато вистав для дітей у постановці В.А.Тимченко мали багаторічне сценічне життя, зокрема, «Пригоди Буратіно» за повістю О.Толстого, «Попелюшка» та «Червона шапочка» Є.Шварца, «Білосніжка та семеро гномів» О.Табакова і Л.Устинова, «Веселий маскарад» В.Орлова і С.Когана.

У режисерській палітрі Віри Тимченко чільне місце посідають твори української і світової класичної драматургії, такі як «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського, «Лісова пісня» Лесі Українки, «У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською, «Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким, «Сватання на Гончарівці» і «Шельменко-денщик» Г.Квітки-Основ’яненка, «Слуга двох панів» К.Гольдоні, «За двома зайцями» і «Циганка Аза» Михайла Старицького, «Майська ніч» за М.Гоголем і «Перемудрували» за М.Кропивницьким.

Однією зі сторінок творчості режисера В.А.Тимченко є розробка сценаріїв та постановка театралізованих програм, присвячених визначним датам, таких як вечір-реквієм, присвячений 75-й річниці пам’яті жертв Голодоморів в Україні, урочисті заходи, присвячені відзначенню 300-річчя Батуринської оборони та 1100-річчю першої літописної згадки про Чернігів.

З 1989 року В.А.Тимченко незмінно очолює первинний осередок Національної Спілки театральних діячів України нашого театру, який проводить різноманітну роботу щодо популяризації українського театрального мистецтва.

За великі творчі досягнення та високу професійну майстерність В.А.Тимченко неодноразово нагороджувалась Почесними грамотами Міністерства культури України, облдержадміністрації та обласної ради, департаменту культури та дирекції театру. У 2010 році за вагомий особистий внесок у розвиток українського театрального мистецтва режисеру-постановнику Вірі Андріївні Тимченко було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Пишаємось високим визнанням творчих здобутків режисера-постановника нашого театру. Щиро зичимо невичерпної енергії і творчого натхнення на довгі роки, нових яскравих вистав та прихильності вдячних глядачів.

Колектив театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація