Запрошуємо на прем’єру до відкриття нового сезону

10 жовтня 2017 року Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка відкриває новий 92-й театральний сезон прем’єрною виставою «Перемудрували» за п’єсою «Пошились у дурні» одного з найвидатніших вітчизняних драматургів Марка Кропивницького. Режисер-постановник вистави – заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко.

Для Чернігівського театру вже стало доброю традицією відкривати новий театральний сезон, звертаючись до творів класиків вітчизняної драматургії. Автор п’єси Марко Кропивницький належить до когорти фундаторів українського професійного театру. Він – справжній новатор розвитку національного театрального мистецтва.

Популярний у світовій драматургії сюжет про те, як спритний слуга обводить навколо пальця власного господаря і спрямовує його вчинки собі на користь, ліг в основу класичної української комедії «Пошились у дурні», яка вже понад століття не сходить зі сцен театрів, лишаючись однією з найяскравіших сторінок творчості М.Кропивницького. Ще у 1888 році Іван Франко писав про його твір: «…це п’єса, яку українська критика оцінила дуже прискіпливо, але яка, незважаючи на це, є п’єсою з усіх боків досконалою, повною гумору, дії та дотепних ситуацій». І в наші дні комедія залишається актуальною, адже ми, українці, ніколи не боїмося по-доброму посміятися над власними вадами.

Ця лірична і весела оперета-жарт, як визначив її жанр автор п’єси, оповідає про перипетії життя двох українських родин. Сусіди-вдівці коваль Дранко і мірошник Кукса мають цілий дівочий батальйон – п’ятеро і семеро доньок. От і міркують заклопотані батьки, як вдало віддати заміж своїх дівчат. Бажаючи їм щасливої долі, вони прагнуть віддати їх за багатих нелюбів. Що вигадали кмітливі наймити, закохані у дівчат, аби пошити у дурні своїх господарів та одружитися з їхніми дочками, ви дізнаєтесь, коли відвідаєте нашу виставу. А натхненна емоційна гра талановитого акторського ансамблю робить повну гумору та дотепних ситуацій класику привабливою та цікавою для будь-якого покоління.

Оригінальна комедія за класичною п’єсою Марка Кропивницького, оздоблена чудовими українськими мелодіями в сучасній обробці, запальними танцями, жартами, барвистим сценічним оформленням. «Головна мета нашої вистави, – говорить режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко, – створити глядачеві світлий радісний настрій, подарувати свято зустрічі з привабливим театральним дійством». Над модерним, відмінним від традиційного прочитанням цього твору разом з режисером працювала постановча група у складі головного диригента театру Олексія Рощака, художника-сценографа Людмили Ковальчук, художника по костюмах Ганни Тищенко, балетмейстера Ольги Шпаковської, хормейстера Світлани Філін, музичне оформлення та аранжування Миколи Шевченка, художник по освітленню В’ячеслав Василенко. У виставі задіяний творчий склад театру.

Ласкаво просимо на виставу «Перемудрували» – прем’єру нового 92-го театрального сезону!
Гарних вам вражень від чудових творчих зустрічей у новому сезоні!

Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної
частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація