Ласкаво просимо на перегляд вистави «Приборкання норовливого», прем’єрний показ якої відбудеться 28 серпня 2020 року о 18.00 год. у приміщенні Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка.
Звичний для театралів усталений десятиліттями календар театральних подій у цьому році був порушений карантинними обмеженнями, що були запроваджені в Україні з березня 2020 року і певною мірою тривають донині. У зв’язку з цим не відбулося звичайного закриття 94-го театрального сезону, було перенесено на інший термін проведення XXVII Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» і саме через це відтермінувалася презентація на чернігівській сцені ряду прем’єрних вистав. Тож тепер, прагнучи наздогнати втрачений час, режисери нашого театру напружено працюють над постановками нових спектаклів і намагатимуться якнайшвидше представляти їх на суд глядачеві.
Отже, ще до офіційного відкриття 95-го театрального сезону Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка ми готові запропонувати нашим шанувальникам прем’єрний показ комедійної вистави «Приборкання норовливого», поставленої художнім керівником театру, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим за п’єсою Ярослава Стельмаха «Кохання у стилі бароко».
Ярослав Стельмах – відомий український дитячий письменник, драматург, кіносценарист і перекладач. Свого часу більше 20 його п’єс було поставлено театральними трупами, зокрема широкої популярності набули такі, як «Привіт, Синичко!», «Запитай колись у трав», «Гра на клавесині», «Провінціалки», «Синій автомобіль», «Драма в учительській» та інші.
Якщо п’єса «Кохання у стилі бароко» Ярослава Стельмаха – чудовий приклад класичної комедії-фарсу, то її інтерпретація у прочитанні режисера Андрія Бакірова набуває яскравого українського колориту, приваблює вражаючим поєднанням вишуканості класики з драйвом сучасності.
Це комедійна історія про багатого графа, який отримав у спадщину не лише великі статки, а й наречену. Граф – затятий холостяк, який ні за що не хоче відмовлятися від вільного та веселого життя. Що ж робити? Як позбутися нав’язаної батьками дівчини? Хитромудрий і трохи сп’янілий граф вирішує погратися, щоб небажана наречена сама відмовилася від весілля. І гра починається… До чого ж вона призведе?..
Заплутаний сюжет, неймовірні метаморфози на шляху від зневаги до закоханості, гарячі пристрасті, колоритні персонажі з їхньою напрочуд образною і соковитою вимовою, чарівні українські мелодії – все це очікує на глядачів, готових до сприйняття театральних новацій та сміливих інтерпретацій. Глядачі, що прийдуть на перегляд цього справжнього українського фарсу матимуть можливість переконатися, що любов і сміх – це найкращі ліки для веселого настрою і гарного самопочуття.
Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної частини театру