Запрошуємо на виставу-реквієм «НАЦІЯ» Івано-Франківського драмтеатру

Наслідком активної гастрольної діяльності шевченківців стали частіші візити до Чернігова театральних колективів відомих українських театрів. Отже, 22 січня цього року о 19:00 актори Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка презентуватимуть чернігівцям виставу «Нація», створену за однойменною книгою сучасної української письменниці Марії Матіос.

В інсценізації народного артиста України Ростислава Держипільського ця драма-реквієм набула особливого звучання своєрідної молитви за живих, за мертвих, за націю. Режисер-постановник використав сюжети чотирьох новел Марії Матіос – «Юр’яна і Довгопол», «Прощай мене», «Вставайте, мамко» і «Не плачте за мною ніколи», створених на основі реальних подій 40-х років XX сторіччя, що відбувалися на згорьованій гуцульській землі.

Вистава-сповідь приречених людей, що стали безневинними жертвами тоталітарного режиму, нікого не залишає байдужим. Вона дарує глядачеві незабутні хвилини високого одкровення про життя і смерть, про час і вічність, а понад усе – про красу й силу людського духу. Бо тільки з любові та у муках народжується нове чисте життя. Народжується НАЦІЯ.

Вистава «Нація» івано-франківського облмуздрамтеатру справила глибоке враження на журі Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», де вона у 2011 році була відзначена у номінаціях «Краща вистава» та «Естетично переконливе втілення актуальної історико-національної тематики».

(Режисура, візуальне рішення, музичне оформлення – народний артист України Ростислав Держипільський.

Сценографія – – заслужений діяч мистецтв України Олександр Семенюк.

Пісенна режисура – лауреат Національної премії України імені Т.Г.Шевченка Наталія Половинка.

Пластика – Андрій Кирильчук.

Асистент режисера – заслужений артист України Олексій Гнатковський).

Запрошуємо шанувальників сценічного мистецтва до перегляду культової вистави Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка – драми-реквієму «Нація», показ якої відбудеться за підтримки народного депутата України Сергія Березенка 22 січня 2018 року о 19.00 год.

 

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація