«Наше містечко» повертається. Щоб цінувати кожну мить

Філософська вистава «Наше містечко» за відомою п’єсою Торнтона Уайлдера, що знову повернулася на сцену Чернігівського драмтеатру у поновленому вигляді з оновленим складом виконавців, це об’ємна сценічна модель сучасного світу, створена режисером-постановником вистави, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим разом з творчим ансамблем акторів, задіяних у спектаклі. У ході сценічного дійства проявляється глибинна мудрість цього, по-справжньому, серйозного твору – сенс життя у тому, щоб жити, цінуючи кожну його мить.

І хоча дія п’єси відбувається на початку минулого століття у невеличкому американському містечку, вона легко переноситься на будь-який час і національний ґрунт. Адже у кожної людини – де б і коли б вона не жила – є своє містечко, яке не лише пробуджує ностальгійні спогади, а й підштовхує до роздумів про швидкоплинність життя і незбагненну таїну людської долі. Завдяки розташуванню глядацьких місць у безпосередній близькості до виконавців, сценічне дійство наближається до присутніх у часі і просторі. Зовсім поруч з глядачем розгортаються сторінки буднів родини Гіббсів і родини Уеббів, вибудовується ретроспектива життя звичайних мешканців усього невеличкого містечка з їхніми повсякденними справами, усталеними звичаями, що передаються від покоління до покоління.

Вистава побудована на використанні узагальнених уявлень про родину на прикладі двох звичайних сімей, що живуть у злагоді, виховують дітей, вирощують у палісаднику квіти. Піклуючись один про одного, мріючи і закохуючись, народжуючись і помираючи, вони трепетно й обережно, аби не розплескати, несуть свою історію у майбутнє. Саме на фоні такого знайомого кожному з нас буденного життя особливо зворушливо сприймається замилування красою ранішньої зорі або чарівністю місячного сяйва, п’янким ароматом геліотропів у палісаднику. У цих звичайних проявах життя стільки правди, простоти і, водночас, значимості, що вони проникають у серце, хвилюють, відкривають кожному глядачеві можливість побачити в іншому ракурсі життя свого рідного міста.

Ця хвилююча вистава, яка тонко й проникливо розповідає нам про найголовніші події людського життя – про народження, любов і смерть, торкається самих глибин душі, спонукаючи ще довго розмірковувати над сутністю буття.

Тож запрошуємо усіх шанувальників сценічного мистецтва відвідати наступні покази вистави «Наше містечко», що відбуватимуться протягом   95-го театрального сезону, та відчути усі нюанси свого і чужого настрою, з якого й плететься мереживо нашого повсякденного життя.

Вітаємо з прем’єрою
Діану Лозовську в ролі Емілі
Павла Дубового в ролі Джорджа
Миколу Бичука в ролі Джо та Сай Кроуелли
та нових мешканців містечка
Станіслава Аракільяна
Марію Кравченко
Олексія Трішкіна

 

Раїса Міненко,  керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація