Прем’єра вишуканої, глибокозмістовної вистави «Наше містечко» за п’єсою сучасного американського драматурга Торнтона Уайлдера, поставленої в нашому театрі режисером, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим, відбулася у березні 2012 року. За цей час вистава була успішно представлена на багатьох сценічних майданчиках України, взяла участь у фестивальних форумах та завоювала прихильність численної глядацької аудиторії.
Одна з найкращих п’єс Торнтона Уайлдера, за яку він отримав Пулітцерівську премію, побудована на використанні узагальнених уявлень про родину на прикладі двох звичайних сімей, що живуть у злагоді, виховують дітей, вирощують квіти. Шевченківці надзвичайно проникливо, з глибокою довірою ведуть свою сценічну розповідь про жителів невеличкого містечка, які піклуючись один про одного, мріючи і закохуючись, народжуючись і помираючи, трепетно й обережно, несуть свою історію у майбутнє.
Правдива і зрозуміла кожному філософія вистави «Наше містечко», яка знову повернулася на сцену Чернігівського театру, помагає нам збагнути просту і велику істину – сенс життя в тому, щоб цінувати кожну його мить. Сонячний промінь на щоці, поцілунок, смак молока, випадкова розмова з татом чи мамою – все, що помітили, все, що відбулося. У цих звичайних проявах життя стільки правди, простоти і, водночас, значимості, що вони проникають у серце, хвилюють, спонукають замислитись над сутністю буття.
З плином часу відбулися певні зміни в театральній трупі – подорослішали молоді актори, що виконували ролі юних закоханих мешканців містечка, інші припинили сценічну роботу або залишити стіни театру, у зв’язку з чим вистава протягом року не з’являлася на афішах театру. І це занепокоїло шанувальників творчості чернігівських акторів та викликало багато запитань щодо подальшої долі цієї непересічної творчої роботи шевченківців.
Враховуючи незгасаючий інтерес публіки до вистави, її режисер-постановник мав підібрати нових виконавців деяких ролей та повернутися до роботи над поновленням сценічної версії цього неординарного твору. Доцільність такого рішення підтвердили два поспіль покази відновленої вистави, які пройшли з повним аншлагом 21 і 22 червня п.р. Глядачі надзвичайно тепло сприймали гру досвідчених акторів, знайомих з попереднього складу, та образи, створені нововведеними виконавцями, зокрема, Помічник режисера – артисти Дмитро Літашов і Євген Бондар, Джордж Гіббс – артист Олександр Манастирський, Ребекка Гіббс – артистка Ірина Лозовська, Емілі Уебб – артистка Анна Владович.
Ця хвилююча вистава, яка тонко й проникливо розповідає нам про найголовніші події людського життя – про народження, любов і смерть, торкається самих глибин душі, спонукаючи ще довго розмірковувати над речами, якими заповнюємо кожен свій день.
Приєднуючись до слів вдячності зворушених глядачів, що задумливо розходились після спектаклю, побажаємо нашому театрові ще більше таких творчих робіт, які прививатимуть глядачу схильність до роздумів щодо сутності життя.
Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру