Життя на чернігівській сцені вистави «Сліпий» має давню історію. Поставлена у 1989 році художнім керівником театру, народним артистом України та СРСР Володимиром Грипичем дума-опера «Сліпий» була відновлена у 2014 році, до ювілею Кобзаря, творчою командою на чолі з режисером, заслуженим діячем мистецтв України Вірою Тимченко. Наразі над поверненням в репертуар театру цього знакового твору працює нова постановочна група, а в його сценічному втіленні задіяно весь творчий склад театру – артисти драми, балету, оркестру.
Драматична поема «Сліпий» – це не лише образний екскурс в історію українського козацтва, а палкий заклик до боротьби за волю, співзвучний з нинішнім протиборством українського народу за свою незалежність. Інсценізована розповідь про сліпого козака, який долає усі перешкоди на шляху до рідного дому, створює високий образ віри українського народу у перемогу добра над злими силами, у всеперемагаючу міць вірної любові.
За режисерським рішенням вистава реалізується двома каналами передачі сценічної дії: музичний канал (засл.арт.України Едуард Брагіда, арт. Юлія Казакова, арт. Ольга Коновал, арт. Валентин Корінь, нар.арт.України Валентин Судак, засл.арт.України Антоніна Баглій, засл.арт.України Оксана Гребенюк, засл.арт.України Олександр Куковєров, засл.арт.України Наталія Максименко, арт. Світлана Бойко, арт. Наталія Гнатенко, арт. Микола Лемешко, арт. Владислав Лещенко, арт. Альберт Лукашов, арт. Ксенія Макієвська та оркестр театру), пластично-вербальний канал (арт. Петро Великий, арт. Євген Бондар, арт. Олександр Манастирський, арт. Оксана Ленчевська, арт. Катерина Ткачук, засл.арт. України Любов Колеснікова, арт. Станіслав Аракільян, арт. Микола Бичук, арт. Павло Дубовий, арт. Альона Броницька, арт. Олексій Трішкін, арт. Наталія Рибенок, арт. Ганна Ярова, арт. Катерина Велика, арт. Анастасія Сальнікова, арт. Віталіна Брагіда, арт. Дмитро Лойченко, арт. Борис Лойченко, арт. Володимир Кирильченко). Це розподілення дозволяє актуалізувати текст Шевченка і занурити глядача в атмосферу опери- містерії!
На юних глядачів чекає захоплива історія про дівчину, яка завдяки своїм працьовитим рукам, доброму серцю, непохитній вірі у свою мрію, змогла подолати усі перешкоди на шляху до її здійснення і знайти своє щастя.
У яскравому сценічному дійстві присутні різні персонажі, які відіграють важливу роль у долі Попелюшки і допомагають маленьким глядачам розрізняти Добро і Зло. А ще ця казкова історія вчить не впадати у відчай навіть у безнадійних ситуаціях, вірити у справедливість і звичайне Диво.
Шановні жителі та гості міста!
01 червня 2023 року о 18.00 год. запрошуємо усіх шанувальників музичного мистецтва завітати до Чернігівського академічного драмтеатру імені Т.Г. Шевченка на яскраву концертну програму «МУЗИКА НАТХНЕННЯ», яку підготували для вас шевченківці, аби створити світлий радісний настрій у передчутті сонячних літніх днів. Чудові пісні, найкращі музичні твори і хореографічні номери презентуватимуть Вам молоді талановиті артисти, вокалісти, солісти балету, а також оркестр нашого театру під керівництвом головного диригента, заслуженого артиста України Олексія Рощака.
Зробіть подарунок своїм рідним і друзям – запросіть їх до театральної зали на перегляд нової концертної програми, яка відбудеться 01 червня 2023 року о 18.00 год.
Колектив театру
Виставою «Полюбила Петруся» у постановці молодого режисера Анастасії Кузик наш театр розпочинає сценічне життя поеми Тараса Шевченка «Петрусь», яка досі не мала драматургічного втілення. Сучасну інсценізацію класичного поетичного твору посилює музичне оздоблення у виконанні оркестру театру за композиціями львівського гурту «Гич-оркестр», що делікатно грає екстравагантну музику.
Знову й знову звертаємось до безсмертного шевченківського поетичного слова, аби замислитись: що то є життя без кохання. Аби відчути руйнівну силу сліпої пристрасті, яка здатна знищити все живе: добро, любов, красу, безліч тих чеснот, що роблять людину людиною. Аби зрозуміти, що посіяні зерна добра неодмінно проростуть в людських душах відданістю, вдячністю, любов’ю.
У виставі задіяні:
- засл.арт.України Олександр Куковєров,
- арт. Станіслав Аракільян,
- арт. Світлана Бойко,
- арт. Анна Владович,
- арт. Наталія Гнатенко,
- арт. Павло Дубовий,
- арт. Лариса Кравчук,
- арт. Владислав Лещенко,
- арт. Сергій Лефор,
- арт. Діна Лобур,
- арт. Ксенія Макієвська,
- арт. Олександр Манастирський,
- арт. Вікторія Пеняєва,
- арт. Наталія Пунтус,
- арт. Сергій Пунтус,
- арт. Олексій Трішкін та Роман Федченко.
У масових сценах артисти балету та оркестру театру.
У своїй соціально-психологічній повісті «Земля» відома українська письменниця Ольга Кобилянська художньо досліджує Біблійний мотив братовбивства як першозлочину.
В сучасній сценічній версії режисера Дениса Федєшова тема трагедії братовбивства набуває нового звучання через спробу осмислити не лише силу влади землі над селянином, а й взагалі глибину її влади над людиною. Поступово виникає відчуття Землі як персоніфікованої вищої субстанції, яка бачить все, що ми на ній робимо, і спонукає усвідомити важливі для кожної людини сакральні поняття Гріха і Любові, Честі і Свободи вибору.
Навіть, якщо душі людей знаходяться у темряві, а самі вони не відають, що роблять, є надія, що доторкнувшись до правічної земної мудрості, вони зможуть віднайти праведні орієнтири у житті, які мають бути домінуючими в людському існуванні.
Вистава «МарЛені» створена за п’єсою сучасної німецької драматургині Теа Дорн, в основу якої покладена історія, котрої не могло бути. Дія вистави відбувається наприкінці ХХ ст. в одному з паризьких готелів, де конає свої дні дев’яносторічна Марлен Дітрих, легендарна кінозірка німецького і голлівудського кінематографу. Несподівано її навідує її ровесниця Лені Ріфеншталь, у минулому відомий кінорежисер-документаліст, яка знімала пропагандистські фільми про з’їзди нацистської партії та Олімпійські ігри 1936 року. Кожна з них має власні переконання, свою правду і право на певні стосунки з Історією, судити про які можна… хіба що на відстані цілого життя.
У виставі задіяні:
засл.арт.України Оксана Гребенюк, арт. Світлана Бойко, арт. Станіслав Аракільян.
«Темна історія» – це сценічна імпровізація режисера-постановника та акторів театру за творами сучасного британського драматурга і оскароносного кіносценариста Пітера Шеффера.
Молодому скульптору випала нагода вразити відомого мільйонера своїми роботами. Все готове до грандіозного вечора! Навіть елегантні меблі «позичено» із сусідньої квартири – не кожного ж дня така двіжуха!
І…вразити вдається…але аж ніяк не роботами! Їх все одно у темряві не видно. Натомість раптом стає «видно» те, чого при світлі ніколи не побачиш, адже як відомо, темрява густо населена різними чудовиськами, такими як «скелети у шафі», привиди минулого та непрохані гості! Приємний вечір перетворюється на хаос, але все треба привести до ладу до того, як засвітяться вогні. У прямому сенсі ТЕМНА ІСТОРІЯ!
Любов чи Пристрасть?
Дружба чи Вдавання?
Перемога чи Поразка?
Життя чи Гра?…
Класика інтриги чи сучасність маніпуляції?!
«…одні й ті ж причини мають приводити до одних і тих же наслідків…»
Роман «Небезпечні зв’язки» побачив світ у 1782 р. Епістолярний роман Шодерло де Лакло, присвячений любовним інтригам французької аристократії, одразу став сенсацією та був перекладений на багато мов світу. Визнаний літературознавцями як один з кращих французьких романів XVIII ст., він витримав численні перевидання, інсценізації та екранізації.
З листів учасників подій ми дізнаємось, що маркіза де Мертей і віконт де Вальмон – колишні коханці. Розумні й цинічні, вони холоднокровно грають долями інших людей. Заради хвилинного задоволення вони зруйнують життя будь-кого … Але доля непередбачувана. І вона може жорстоко посміятися над тим, хто вважав себе її господарем.
Використовуючи сюжетні мотиви класичної комедії І.Карпенка-Карого «Паливода 18-го століття», відомий український драматург Ярослав Стельмах написав яскраву комічну п’єсу, в якій дуже багато гумору та дотепів, а творчий ансамбль шевченківців створив веселу захоплюючу виставу, сповнену чудового українського колориту.
Сюжет цей вічний: двобій за кохання! У маєток Графа, котрий потребував «приборкання» чарами кохання, приїздить молода графиня Оляна, що була заручена з ним ще з колиски… І що тепер?! Закінчилося легке та веселе парубоцьке життя, сповнене вечірок з приятелями та мисливських пригод?.. Граф шукає вихід із ситуації. Втім, після низки переодягань і розіграшів все стає на свої місця: любові та злагоди вам, закохані!
За п’єсою Я.Стельмаха «Кохання у стилі бароко»
Постановка, художнє та музичне оформлення – засл.арт.України АНДРІЙ БАКІРОВ
«Мати все» – найпопулярніший роман відомої української письменниці Люко Дашвар. Роман, що презентує Україну в міжнародному культурному просторі та вдома, перевидається стотисячними тиражами. Історія про сучасну людину в пошуках себе.
Багато хто з нас прагне «мати все». Багато для кого Мати – це все. Але чи можливо це поєднати? Чи можливо одночасно кохати й бути коханим?
Використовуючи сучасні театральні засоби, апелюючи до підсвідомості мислячого глядача, наша вистава досліджує це питання.
Яскраві образні рішення. Сучасні музика та пластика. Поштовх для фантазії глядача. Якщо Ви готові поглянути на родинне життя через призму мистецтва, запрошуємо на виставу «Мати все».