Жовтневі прем’єри до відкриття нового театрального сезону

Напередодні відкриття 92-го театрального сезону, яке відбудеться 10 жовтня 2017 року прем’єрою оперети-жарту «Перемудрували» за п’єсою Марка Кропивницького «Пошились у дурні», керівництво Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка зустрілося з представниками мас-медіа Чернігівщини. Темою прес-конференції, яка проходила у форматі вільного спілкування з журналістами, були прем’єрні вистави жовтневого репертуару, гастрольна діяльність трупи та участь у міжнародних фестивальних проектах, а також підготовка до проведення на базі театру ювілейного XXV Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі».

У своєму вступному слові генеральний директор театру Сергій Мойсієнко поділився планами «агресивної гастрольної політики» у новому сезоні, яка крім вже залюблених у чернігівський театр глядачів Києва, Рівного, Львова, Полтави, поширюватиметься на Суми, Дніпро, Харків, Ужгород, інші міста і містечка України, а також Мінськ, Брест, Гомель, Гродно сусідньої Білорусі і ще далі – на Польщу, Туреччину… З гордістю оповідав про значні ремонтні роботи щодо упорядкування репетиційних кімнат, інших службових приміщень театру і, головне, облаштування нового сценічного майданчика – так званої «Білої сцени», де відбуватимуться вистави, поставлені в експериментальному просторі. Принагідно звернувся до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка зі словами вдячності за масштабні роботи з реконструкції скверу Богдана Хмельницького та упорядкування прилеглої до театру території. Звернув увагу журналістів на подальшу музеєфікацію театрального простору, нові стенди, які прикрасять інтер’єр театру у цьому сезоні. Запросив їх до активного висвітлення мистецьких проектів, що відбуватимуться протягом 92-го театрального сезону: XXV Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» у жовтні цього року, запланованого на лютий наступного року дитячого театрального фестивалю та Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння-3» у червні 2018 року.

Режисер-постановник Віра Тимченко образно змалювала постать класика вітчизняної драматургії, талановитого актора і композитора Марка Кропивницького та розповіла про власну мотивацію щодо постановки вистави «Перемудрували» за його улюбленою оперетою-жартом «Пошились у дурні». Представила усю постановчу групу, яка працювала над оригінальним, відмінним від традиційного прочитання цього твору, щоб створити яскраве захоплююче дійство, яке нестиме глядачеві гарний настрій.

Молодий режисер нашого театру Артемій Аніщенко, дебютом якого 14 жовтня відкриватиметься новий театральний майданчик «Біла сцена», схвильовано поділився своїм баченням сценічного втілення драми сучасної письменниці Ярослави Пулінович «Наташчина мрія». Прагнучи надати сьогочасного, майже документального звучання своїй виставі «Наташа. Хроніка мрії», адресованій, насамперед, молодіжній аудиторії, звертався на вулицях до юних чернігівців із запитанням: «Про що вони мріють?»

         Про найближчі й віддалені перспективи у творчій діяльності колективу розповів художній керівник театру Андрій Бакіров. Вперше за багато років шевченківці їдуть до міста Дніпро для участі у фестивалі «Феєрія Дніпра». Актори театру натхненно готуються до конкурсного показу в Києві уривку з вистави В.Шекспіра «Тіт Андронік» як учасники нового мистецького проекту Британської ради в Україні. Розпочато роботу над виставою «Витівки Скапена» за однойменною комедією Мольєра, прем’єра якої має відбутися в цьому театральному сезоні. Незважаючи на напружений графік грудневих гастролей, творчий склад театру планує підготувати новий мистецький проект –  провести святковий Новорічний марафон, над яким працюватиме наш молодий режисер Артемій Анищенко разом з новим поповненням театральної трупи.

Наприкінці зустрічі Сергій Мойсієнко та Андрій Бакіров подякували представникам засобів масової інформації за співпрацю у минулому ювілейному сезоні та запросили до подальшої плідної співпраці.

Тож запрошуємо усіх шанувальників театрального мистецтва на урочисте відкриття нового 92-го театрального сезону, яке відбудеться 10 жовтня 2017 року надзвичайно музичною, веселою оперетою-жартом «Перемудрували».

Гарних вам вражень від нових зустрічей у новому театральному сезоні!

 

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація